Kursy językowe w Kanadzie Angielski Kanada
 

Kursy językowe w Kanadzie

WESTERN TOWN COLLEGE 2017
DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ W WESTERN TOWN COLLEGE
> Zajęcia odbywają się w małych, 8-12 osobowych grupach
> Lekcje odbywają się w grupach międzynarodowych
> Wszyscy nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe
> Kursanci otrzymują najnowocześniejsze materiały dydaktyczne
> Wszyscy uczniowie mają bezpłatny dostęp do Internetu i nowoczesnego Centrum Multimedialnego

KANADA - wiadomości ogólne
o Kanada jest pięknym krajem zajmującym jedną trzecią powierzchni Ameryki Północnej. Liczba ludności w Kanadzie przekracza 40 milionów.
o Kanada jest państwem wielo-kulturowym, o bardzo ciekawej tradycji. Studenci zagraniczni mają okazje nie tylko nauczyć się tam języka angielskiego ale również przeżyć niezapomnianą przygodę.
o Kanada składa się z 10 prowincji i 3 okręgów. Największymi miastami są: Toronto, Vancouver, Ottawa i Montreal.
Szkoły Western Town College mieszczą się w Vancouver i w Toronto.

Kurs języka angielskiego w Vancouver KanadaKursy języka angielskiego w VANCOUVER Kanada


Vancouver to piękne miasto portowe otoczone górami, lasami i pięknymi piaszczystymi plażami. WTC w Vancouver jest usytuowana w centrum miasta. Z okien szkoły roztacza się imponujący widok na góry i na ocean. Vancouver jest miejscem, w którym spotyka się wiele kultur z różnych stron świata, co sprawia, że miasto to jest pod każdym względem interesujące. Mimo tego że, że miasto to tętni życiem zarówno w dzień jak i w nocy jest tam bardzo bezpiecznie.

 

Kursy języka angielskiego w TORONTO Kanada

Kurs języka angielskiego w Toronto KanadaToronto jest miastem nowoczesnym i, podobnie jak Vancouver, wielo-kulturowym. Dwie trzecie prawie czteromilionowej ludności zamieszkującej to piękne miasto stanowią przyjezdni - Włosi, Hiszpanie, Chińczycy, Polacy, Grecy itd. To właśnie ta międzynarodowa atmosfera czyni życie tam bardzo interesującym i kształcącym przeżyciem. W ciągu całego roku odbywają się tam festiwale (m.in. West Indian Caribana i Greckie święto Niepodległości), a także wiele koncertów przedstawień teatralnych i happeningów.

- Akredytacja: Post-Secondary Education Commission of British Columbia (PPSEC)
- Członkowstwa : Canadian Association of Private Language Schools (CAPLS), American Hotel and Lodging Association (AHLA), Import - Export Institute

Szkoła Western Town College współpracuje z University of Western Ontario
(studenci, którzy skończą 14 poziom zaawansowania Western Town College mogą się ubiegać o przyjęcie ich do tej szkoły wyższej)

Kadrę nauczycielską stanowią nauczyciele z przygotowaniem akademickim i doświadczeniem. Zarówno oni jak i pracownicy administracji uczynią wszystko, aby wasz pobyt w WTC uczynić przyjemnym, kształcącym i niezapomnianym przeżyciem.

Programy oferowane przez Instytut WTC:

ESL - English as a Second Language
Na ten program składa się 8 poziomów zaawansowania języka angielskiego. Na każdym z tych poziomów studenci poznają i doskonalą swoje umiejętności językowe w dziedzinie gramatyki, wymowy, słuchania ze zrozumieniem, czytania, a także wzbogacają swoje słownictwo. Klasy rozpoczynają się każdego miesiąca przez cały rok. Egzamin klasyfikacyjny odbywa się w pierwszym dniu nauki. Ponadto program tych kursów jest dostosowany do wymogów ciągle zmieniającego się świata biznesu, w którym coraz większą role odgrywa biegła i poprawna komunikacja w języku angielskim.

TOEFL - Test of English as a Foreign Language
Trzymiesięczny, intensywny program przygotowujący do zdania egzaminu. Jego ukończenie świadczy o wysokim zaawansowaniu językowym studenta.
¦wiadectwo ukończenia tego kursu stanowi podstawę do przyjęcia zagranicznych studentów na amerykańskie lub kanadyjskie wyższe uczelnie.

TOEIC - Test of English for International Communications
Międzynarodowy kurs komunikacji w języku angielskim. 3-miesięczny, intensywny program przygotowujący studentów do sprawnego poruszania się w angielskojęzycznym świecie biznesu i komunikacji w życiu codziennym.
College posiada autoryzację do przeprowadzania egzaminu na terenie szkoły.

Public School Bridge Program (11-18 lat)
Ten program został stworzony z myślą o młodzieży, która pragnie uczyć się w kanadyjskich szkołach publicznych. Kurs ten ma na celu nie tylko przygotowanie młodych studentów do nauki w szkole kanadyjskiej, ale także zaznajomienie jej z niektórymi przedmiotami, których nie przerabiali oni w rodzinnym kraju, a na pewno spotkają się z nimi w podczas nauki w kanadyjskiej szkole.

Business English
Trzymiesięczny, intensywny program. Przedmiotami tego kursu są mówienie, doskonalenie wymowy, słuchanie, czytanie ze słuchu i nauka i wykorzystywanie zwrotów i sformułowań obowiązujących w angielskojęzycznym świecie biznesu.
Kurs ten przygotowuje do pracy w międzynarodowej firmie na różnych stanowiskach.

TESOL - (Teaching English to Speakers of the Other Language)
Trzymiesięczny kurs przygotowujący do nauczania języka angielskiego nauczycieli, których językiem ojczystym nie jest język angielski. Na kursie tym studenci poznają nowoczesne techniki metodyczne usprawniające efektywne nauczania języka angielskiego, a także mają okazje wymienić się nabytymi dotychczas doświadczenia.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NA TEMAT OFEROWANYCH PROGRAMÓW UZYSKASZ W SZKOLE LEXIS

Cennik kursów angielskiego w Kanadzie (Toronto i Vancouver)

Zajęcia we wszystkich programach są podzielone na zajęcia poranne (AM) i popołudniowe (PM). Można uczyć się tylko rano, tylko po południu lub wybrać połączyć AM i PM.
Zajęcia poranne mają na celu doskonalenie gramatyki i podstawowych umiejętności językowych (pisania, czytania, mówienia, słuchania) oraz poszerzanie słownictwa. Studenci wybierają zakres tematyczny zajęć popołudniowych. Mogą wybrać zajęcia konwersacyjne, doskonalić fonetykę, czy pracować nad gramatyką i słownictwem. Zaawansowani studenci mogą wybrać UPP - University Preparation Programme, zajęcia które przygotują ich do zdawania na anglojęzyczny uniwersytet.

> Jeden miesiąc = 4 tygodnie
> Wszystkie ceny podane w dolarach kanadyjskich
> Opłata wpisowa 100 $
> Opłaty muszą być uiszczone w całości przed rozpoczęciem kursu

Miesiące*
AM + PM
(27 lekcji/ tydz.)
AM
(15 lekcji/ tydz.)
PM
(12 lekcji/ tydz.)
1 1360 780 680
2 2720 1560 1360
3 3870 2220 1950
4 5160 2960 2600
5 6450 3700 3250
6 7440 4260 3780
7 8680 4970 4410
8 9920 5680 5040
9 10 980 6300 5580
10 12 200 7000 6200
11 13 420 7700 6820

12

14 640 8400 7440

* Miesiąc = 4 tygodnie

Godziny zajęć:

AM + PM (27 godz./tyg.) poniedziałek - piątek 9:00 - 10:20
9:00 - 12:00
AM (15 godz./tyg.) lunch 12:00-13:00
PM (12 godz./tyg.) poniedziałek - czwartek 13:00 - 14:20
PM (12 godz./tyg.) poniedziałek - czwartek 14:40 - 16:00
PM (12 godz./tyg.) ćwiczenia lub wolne zajęcia 16:10-17:00

AM - zajęcia odbywają się od pon do pt od 9.00 do 12.00
PM -
zajęcia odbywają się od pon do pt od 13.00 do 16.00
AM + PM -
zajęcia odbywają się od pon do czw od 9.00 do 16, a w piątki od 9.00 do 12.00

Inne opłaty:

Opcja AM + PM $45 / miesiąc
Opcja AM lub PM $25 / miesiąc
Transport z lotniska $80 w jedną stronę
Opłata rejestracyjna $150 (nie podlega zwrotowi)


Program
AM + PM AM PM
Długość kursu w miesiącach
ESL V / T V / T V / T od 1do 12
Power talk - V V / T od 1 do 3
News & media - V V / T od 1 do 3
TOEIC - V V / T od 1 do 4
TOEFL V V / T V od 1 do 4
GTP V T od 1 do 3
TYC (including Practicum) V / T 1
TESOL V / T - - 2
TESOL (including Practicum) V / T - - 3
UPP - - V / T od 1 do 3
ITI V - - od 1 do 2
Business Communication V / T V / T V / T od 1 do 3
Intenational Business V / T - - od 3 do 6
Global Marketing & Trade V - - 3
Hospitality (Hotel) Management V - - od 4 do 8
Public School Bridge Program (PSBP) V - - od 1do 12

- V = Vancouver
- T = Toronto

Daty rozpoczęcia się kursów 201
7

Kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek z wyjątkiem dni świątecznych.

Dni wolne od pracy 2017

1 stycznia, 15 lutego, 25 marca, 23 maja, 1 lipca, 1 sierpnia, 5 września, 10 października, 11 listopada, 26 - 30 grudnia 2017

ZAKWATEROWANIE (Toronto i Vancouver) 2017

Zakwaterowanie u rodzin kanadyjskich jest niezwykle istotnym elementem nauki języka i poznawania kanadyjskiej kultury, dlatego rodziny goszczące zagranicznych studentów są niezwykle starannie wybierane przez pracowników WTC i uczynią wszystko, aby nasz pobyt uczynić kształcącym i niezapomnianym przeżyciem.
Każdy student zakwaterowany u kanadyjskiej rodziny ma ładnie urządzony pokój z łazienką. Aby wybrać odpowiedni rodzaj zakwaterowania osoba wyjeżdżająca powinna jak najdokładniej wypełnić formularz zgłoszenia. W formularzu tym należy zaznaczyć swoje preferencje (zainteresowania, diety itp.), a na pewno będą one uwzględnione przy wyborze odpowiedniej dla danego studenta rodziny.

Zakwaterowanie u rodziny kanadyjskiejZakwaterowanie u rodziny kanadyjskiej:
· Studenci zostaną odebrani przez pracownika WTC i odwiezieni do miejsca zakwaterowania, o ile nie zostanie to uzgodnione inaczej
· Każdy student przyjeżdżający do szkoły WTC zostanie zakwaterowany w jednoosobowym pokoju, w którym znajduje się łóżko, biurko, lampa i szafa na ubrania.
· Rodzina będzie przygotowywać 3 zdrowe i pożywne kanadyjskie posiłki, a także drugie śniadanie do szkoły;
- śniadanie - W ciągu tygodnia Kanadyjczycy jedzą głównie tosty z dżemem, płatki owsiane lub kukurydziane lub jajka na bekonie i piją kawę i soki. Student może także sam przygotowywać sobie śniadania korzystając z zaopatrzenia lodówki
- Lunch - klasyczny lunch to kanapka, zimny napój i owoce, czasami może być to także ciepłe danie przygotowane do odgrzania w szkolnej kuchence mikrofalowej
- Kolacja - (17.30 - 19.00). Kolacja jest najważniejszym posiłkiem w Kanadzie. Jeżeli student nie będzie mógł w niej uczestniczyć - powinien zawiadomić o tym rodzinę goszczącą przed 16.00
· Obowiązkiem studenta jest utrzymywanie porządku w jego pokoju
· Każdy student zamieszkały przy kanadyjskiej rodzinie dostanie swój klucz od domu. Należy uważać żeby go nie zgubić, bo jeśli się tak stanie to student będzie musiał pokryć koszty zmiany całego systemu alarmowego w domu, a są one bardzo wysokie.

Ceny zakwaterowania 2017:

Opłata za zakwaterowanie: $800 + opłata miesięczna $750 (dodatkowo: $28/dzień)
- Opłaty obejmują prywatny pokój i 2 posiłki dziennie
- 1 miesiąc = pełny miesiąc kalendarzowy
*Prosimy o kontakt w sprawie cen:
- za mniej niż 4 tygodnie pobytu
- dla młodzieży w wieku poniżej 18 lat

Czas pozalekcyjny:
W każdy piątek po południu szkoła przedstawia ciekawy program spędzenia wolnego czasu. Podczas nauki w WTC studenci będą mieli okazje zwiedzenia muzeów, galerii sztuki i wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych zarówno w Vancouver jak i Toronto.
W weekendowej ofercie spędzania wolnego czasu znajdują się wycieczki wyjazdowe do Kolumbii, Toronto i Ontario.
Wszyscy studenci, którzy interesują się sportem, mogą kibicować profesjonalnym sportowcom podczas różnego rodzaju zawodów i meczów piłki nożnej, koszykówki i hokeja.
Pracownicy WTC organizują wyjścia na mecze światowej sławy drużyn takich jak CFL, NHL i NBA. Szkoła organizuje także zajęcia sportowe dla studentów.
Szkoły WTC w Vancouver i Toronto oferują kursy zarówno krótko, jak i długoterminowe. Zajęcia rozpoczynają się raz w miesiącu.
Na zakończenie każdego kursu studenci otrzymują certyfikat jego ukończenia.
Programy kursów są opracowywane przez metodyków z wieloletnim doświadczeniem, tak, aby studenci zagraniczni przyjeżdżający na kurs jak najlepiej wykorzystali czas przeznaczony na naukę w szkołach WTC.

Po zajęciach każdy student może korzystać z centrum multimedialnego, biblioteki, a także pracowni komputerowej, gdzie za pomocą najnowocześniejszych programów do samodzielnej nauki języka angielskiego może doskonalić swoje umiejętności językowe i poznawać świat.

Zobacz kursy angielskiego i młodzieżowe obozy językowe w Canadian College of English Language

Napisz do nas, prześlemy ci kalkulację
Poleć nas znajomemu