kliknij - FERIE 2014 - Nauka niemieckiego i sporty zimowe w Niemczech - Międzynarodowe Obozy Młodzieżowe

ZIMOWISKA KRAJOWE - Zima 2007/2008 - obozy młodzieżowe

Korbielów  - Zimowisko, obóz  narciarski / snowboardowy

Korbielów - miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim znana z bardzo dobrych warunków narciarskich. Klimat sprawia, że śnieg utrzymuje się tu do kwietnia. Przejście graniczne w Korbielowie i stosunkowo bliska odległość zachęcają do wycieczek na Słowację.

 

Warunki narciarskie:
Okolice Korbielowa i masyw Pilska to najbardziej atrakcyjne tereny narciarskie w kraju. Korbielów położony jest na zboczach Masywu Pilska, w obrębie którego znajduje się około 28 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności i w obrębie tylko którego nartostrad funkcjonuje 10 wyciągów a najdłuższa trasa zjazdowa liczy 4500 metrów (www.gat.pl). Trasa z Hali Mizowej na Halę Szczawiny to najszersza trasa w kraju. Rejon Pilska to 8 nowoczesnych szybkich wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 5000 os/godz., które pozwalaja narciarzom w krótkim czasie dotrzeć na szczyt Pilska.


Program obozu narciarskiego lub snowboardowego:
1. Nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod opieką instruktorów narciarstwa dla początkujących i zaawansowanych (dla początkujących i zaawansowanych) lub
2. Nauka i doskonalenie jazdy na snowboardzie pod opieką instruktora. Każdy uczestnik powinien posiadać: własny, kompletny sprzęt narciarski.
3. Wycieczka autokarowa do Krakowa, spacer „Drogą Królewską", zwiedzanie wybranego obiektu na Wzgórzu Wawelskim (Komnat, Skarbca lub Katedry), następnie wizyta w Parku Wodnym w jednym z największych w Europie, z licznymi atrakcjami typu zjeżdżalnie z efektami świetlnymi i wodnymi, ślizgawki, baseny z grotami i wodospadami, hydromasaże, jakuzzi (ew. na „Tropikanę" - atrakcyjny kompleks basenów w hotelu „Gołębiewski" w Wiśle z licznymi zjeżdżalniami, falą wodną, basenami sportowymi, basenem kaskadą, jakuzzi - o wyborze trasy - decydują uczestnicy większością głosów).
4. Wycieczka do Żywca: zwiedzanie otwartego w 2006 r. Muzeum Browaru Żywiec (wnętrza muzeum odwzorowują starą ulicę, wędrując po niej zwiedzający napotyka multimedialne ekspozycje, prezentacje i filmy ukazujące ewolucję produkcji piwa), następnie wycieczka na Górę Żar, wjazd kolejką kabinową, na zakończenie rekreacyjny pobyt na basenie letnim.
5. Kulig z pochodniami
6. Ogniska, dyskoteki, turnieje, konkursy, zawody sportowe

Wiek uczestników: od 7 do 18 lat
Zakwaterowanie: Pensjonat " U Macieja", pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami lub z łazienką na dwa pokoje. Pensjonat dysponuje stołówką-świetlicą z TV, miejscem na ognisko. Do najbliższego wyciągu krzesełkowego - ok. 150 metrów, do oświetlonego wyciągu orczykowego ok. 400 metrów, do zespołu wyciągów o różnym stopniu trudności na Pilsko ok. 600 metrów.
Przedpłata: 500.00 PLN

Transport:   PKP - wyjazd pociągiem rano w dniu rozpoczęcia turnusu (wyjazdy z Warszawy i z Łodzi), powrót w godzinach popołudniowych w dniu zakończenia turnusu (do Warszawy i Łodzi); na trasie dworzec PKP - pensjonat - dworzec PKP - przejazd autokarem.
Możliwość wyjazdu z następujących miejscowości: Warszawa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowa, Myszków, Zawiercie, Sosnowiec, Katowice, Tychy, Czechowice Dziedzice.

 Trasy narciarskie Korbielów

 

TURNUS     CENA  
  Zimowisko / obóz narciarski       
  11.02 - 22.02.2008      1280 PLN  
  11.02 - 17.02.2008      790 PLN  
  17.02 - 23.02.2007      790 PLN  
  Zimowisko / obóz snowboardowy       
  11.02 - 22.02.2008      1330 PLN  
  11.02 - 17.02.2008      820 PLN  
  17.02 - 23.02.2007      820 PLN  

Cena zawiera:
Zakwaterowanie, wyżywienie(3 posiłki dziennie oraz podwieczorek: pierwsze świadczenie - obiad w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie - śniadanie i suchy prowiant w dniu wyjazdu), transport, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), opiekę kadry pedagogicznej, lekarza, instruktorów narciarstwa i snowboardu, program, bilety wstępów.

Cena nie zawiera:
Opłat za karnety i wyciągi. Cena karnetu w zależności od wyciągu waha się od 15 zł (10 zjazdów) do 65 zł (karnet całodniowy). 
Uwaga, istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia: sprzętu sportowego i NNW - dodatkową, wyższą stawką.

Dodatkowe opłaty
Wycieczka na Słowację na narty
- okolice Chopoka (jednego z największych i najbardziej znanych kompleksów narciarskich: 13 tras zjazdowych, 16 wyciągów w tym 1 kabinowy, 6 krzesełkowych,
9 orczykowych, zróżnicowany stopień trudności tras o łącznej długości 40 km).
Cena wycieczki - 80 zł + opłata karnetu dziennego ok. 650 SKK. 

Wycieczka na Słowację - zwiedzanie Jaskini Swobody (lub Lodowej) oraz wizyta w termalnym parku wodnym TATRALANDIA - największym w Europie Środkowej (5 basenów z licznymi atrakcjami, zjeżdżalniami, wodnymi huśtawkami, parasolami wodnymi, sztucznym deszczem, wodnymi wulkanami, powietrznymi leżakami i gejzerami, trójślizgawkami itp.).
Cena: 80 zł + ok. 460 SKK na opłatę wstępów. 

Wycieczki fakultatywne będą realizowane przy zgłoszeniu się minimum 15 osób. W przypadku wycieczek zagranicznych konieczne jest posiadanie aktualnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wypożyczenie kompletnego sprzętu narciarskiego wynosi ok. 300 zł za turnus.

Ceny Skipassów: Cena karnetu z zależności os wyciągu waha się od 15 zł ( 10 zjazdów) do 65 zł (karnet całodniowy)


 

góra  dokumentu                                               Powrót do poprzedniej strony