kliknij - FERIE 2014 - Nauka niemieckiego i sporty zimowe w Niemczech - Międzynarodowe Obozy Młodzieżowe

ZIMOWISKA KRAJOWE - Zima 2013/2014 - obozy młodzieżowe

Bukowina Tatrzańska Obóz narciarski - snowboardowy

Bukowina Tatrzańska
Obóz w Bukowinie organizowany jest dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Jak zeszłej zimy i w tym sezonie każdy znajdzie tam dla siebie odpowiednie trasy i wyciągi. A po trudach na stoku będziemy wypoczywać nie mniej aktywnie, bawiąc się na dyskotekach, góralskich biesiadach i kuligach w zimowej tatrzańskiej scenerii.
 

Wiek uczestników: od 9 do 18 lat
Zakwaterowanie:

Pensjonat "Bartek" o bardzo dobrym standardzie, estetycznym wystroju wnętrz, pokoje 2,3,4,5,6 – osobowe, pokoje z łazienkami lub dwie łazienki na trzy pokoje. Ośrodek dysponuje stołówką, świetlicą z TV i video, stołem do ping-ponga. Pensjonat położony jest na Głodowskim Wierchu, do najbliższego wyciągu orczykowego ok. 600 metrów.

Przedpłata: 500.00 PLN

Transport: PKP (pociąg nocny, miejsca siedzące) oraz autokar na trasie dworzec PKP - ośrodek - PKP;
wyjazd wieczorem w dniu rozpoczęcia turnusu (10.02.lub 16.02.), powrót rano w ostatnim dniu turnusu (17.02., lub 23.02.)

BUKOWINA TATRZAŃSKA - miejscowość położona ok. 15 km od Zakopanego, na terenie Pasma Gliczarowskiego, jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce, co sprawia, że sezon narciarski w Bukowinie jest długi i praktycznie zawsze śnieżny. Bukowina znana jest z doskonałych warunków narciarskich, posiada około 20 wyciągów narciarskich.

WARUNKI NARCIARSKIE:

Do Białki Tatrzańskiej dysponującej licznymi wyciągami dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania (w tym również sztucznie ośnieżanymi) - ok.2,5km. Zapewniamy dojazd do wszystkich wyciągów busem.

Białka Tatrzańska - to łagodne stoki, trasy szerokie i dobrze utrzymane.
Znajduje się tu 18 wyciągów, w tym 2 koleje krzesełkowe, 3 osobowa o długości 1380 m i 4 osobowa o długości 800 m, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Przepustowość wszystkich wyciągów w Białce Tatrzańskiej to ok. 15 000 osób na godzinę - wyciągi w jednym systemie karty to ok. 10 000 osób na godzinę, natomiast długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15.000 m. Cena karnetu w zależności od wyciągu waha się od 15 zł (10 zjazdów) do ok. 65 zł (karnet całodniowy).

 

 

Opis Obozu:  

 Zima Bukowina Tatrzańska       Pokój w Bukowinie Tatrzańskiej    Obozy narciarskie Bukowina Tatrzańska
PROGRAM KRAJOZNAWCZY:

1. Wycieczka autokarowa do Zakopanego i wjazd kolejką kabinową na Kasprowy Wierch, obejrzenie Tatr w pięknej zimowej szacie (powrót kolejką)

2. Wycieczka autokarowa do Zakopanego, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, przejście na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym.

3. Wycieczka autokarowa do Doliny Kościeliskiej (ew. do Morskiego Oka -do uzgodnienia na miejscu).

4. Wizyta w aquaparku w Zakopanem - doskonałym miejscu wypoczynku z wieloma atrakcjami wodnymi jak: basen, sauna, słoneczna rzeka, lodowa grota, jacuzzi, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie; następnie świetna zabawa na kręgielni typu bowling (kręgle amerykańskie).

5. Zajęcia sportowe i rekreacyjne
- zajęcia na krytym basenie
- tenis stołowy

6. Kulig z pochodniami

7. Ognisko z pieczeniem kiełbasek,

8. Bieg terenowy, gry, turnieje, imprezy tematyczne, wieczornice, dyskoteki

 (Uwaga! w przypadku wycieczek autokarowych w I turnusie 6-dniowym realizowane będą trasy 1) i 2), w II turnusie 6-dniowym -trasy: 3) i 4), natomiast w trakcie turnusu 12-dniowego - wszystkie 4 wycieczki)

 PROGRAM OBOZU NARCIARSKIEGO LUB SNOWBOARDOWEGO:

1. Nauka lub doskonalenie jazdy na nartach pod opieką kwalifikowanych instruktorów narciarstwa (podział na różne grupy zaawansowania, zajęcia odbywają się przed i po południu); zapewniamy codzienny dowóz busem do wyciągów

2. Nauka lub doskonalenie jazdy na snowboardzie

3. Wycieczka do Zakopanego: zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, przejście na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym

4. Wizyta w aquaparku w Zakopanem - doskonałym miejscu wypoczynku z wieloma atrakcjami wodnymi jak: basen, sauna, słoneczna rzeka, lodowa grota, jacuzzi, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie; następnie świetna zabawa na kręgielni typu bowling (kręgle amerykańskie).

5. Zajęcia sportowe i rekreacyjne
- zajęcia na krytym basenie
- tenis stołowy

6. Kulig z pochodniami

7. Ognisko z pieczeniem kiełbasek, bieg terenowy, gry, turnieje, imprezy tematyczne, wieczornice, dyskoteki.

 

Zajęcia narciarskie odbywają się w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej,

 charakteryzującej się łagodnymi stokami, szerokimi i dobrze utrzymanymi trasami. Znajduje się tu 18 wyciągów, w tym 2 krzesełkowe, 3 osobowa kolejka o długości 1380 metrów i 4 osobowa o długości 800 m, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Przepustowość wszystkich wyciągów w Białce Tatrzańskiej tj. ok. 15 000 osób na godzinę - wyciągi w jednym systemie karty to ok. 10 000 osób na godzinę. Długość wszystkich tras zjazdowych to 15 000 metrów. Dowóz do wyciągów zapewniamy busami.

(Uwaga! w przypadku wycieczek autokarowych w I turnusie
6-dniowym realizowana jest wycieczka do Zakopanego, w II turnusie 6-dniowym - wycieczka do Parku Wodnego, natomiast w trakcie turnusu 12-dniowego - 2 wycieczki)


Trasy narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej

Termin     Cena  
  Obóz rekreacyjny       
  10.02-17.02 6 dni + przejazd      790 PLN  
  16.02-23.02 6 dni + przejazd      790 PLN  
  10.02-23.02 12 dni + przejazd      1220 PLN  
  Obóz narciarski       
  10.02-17.02 6 dni + przejazd      798 PLN  
  16.02-23.02 6 dni + przejazd      798 PLN  
  10.02-23.02 12 dni + przejazd      1280 PLN  
  Obóz snowboardowy       
  10.02-17.02 6 dni + przejazd      820 PLN  
  16.02-23.02 6 dni + przejazd      820 PLN  
  10.02-23.02 12 dni + przejazd      1295 PLN  

Cena zawiera:
zakwaterowanie, wyżywienie - w stołówce pensjonatu: bardzo smaczne 3 posiłki dziennie i podwieczorek, pierwsze świadczenie: śniadanie w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: kolacja i suchy prowiant w dniu wyjazdu, transport, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), instruktorzy narciarstwa - wychowawcy, opieka medyczna, program turystyczno - krajoznawczy. Uwaga, istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia: sprzętu sportowego i NNW - za dodatkową, wyższą stawką.

Cena nie zawiera:
Cena nie zawiera opłaty za karnety. Uczestnicy opłacają je ze środków własnych.
W bliskim sąsiedztwie znajduje się sieć wypożyczalni sprzętu narciarskiego (wypożyczenie kompletnego sprzętu narciarskiego waha się od 22 do 30 zł / dobę).
Przewidywana cena karnetów (10 zjazdów) w zależności od długości i zaawansowania trasy kształtuje się od 15 zł do 65 zł / dziennie.

Dodatkowe opłaty:
Za dodatkową opłatą planowane są następujące imprezy fakultatywne:
Słowacja na narty - (Kubińska Hola - kompleks narciarski z trasą o długości ok. 3 km, 8 wyciągów o całkowitej długości 6240 m i przepustowości 4800 os/godz lub Szyrbskie Pleso (największy kompleks narciarski w Tatrach, trasy o długości 3 km) 75 zł + ok. 600 koron 
Wycieczka na Słowację - 50 zł/ osoba + 350 SKK na wstępy (dla posiadaczy paszportów): spacer po Popradzie, wejście do Aquacity w Popradzie - kompleks basenów termalnych i zjeżdżalni, sauny; zwiedzanie Spiskiej Soboty. 50 zł + ok. 350 koron  
W przypadku imprez na Słowację konieczne jest posiadanie aktualnego paszportu. Warunkiem realizacji imprezy fakultatywnej jest zgłoszenie się minimum 15 uczestników.

góra  dokumentu                                                                    powrót do poprzedniej strony