FRANCJA - NAUKA i KURSY JĘZYKA FRANCUSKIEGO w PARYŻU i w NICEI

FRANCE LANGUE  -  Paryż, Nicea 2017

Wiadomości Ogólne

Szkoła Języków Obcych LEXIS jest przedstawicielem szkoły FRANCE LANGUE.

Nauka francuskiego we FrancjiFRANCE LANGUE jest zlokalizowaną w Paryżu i Nicei szkołą języka francuskiego istniejącą od 20 lat, specjalizującą się w nauczaniu cudzoziemców. Szkoła organizuje kursy języka francuskiego dla osób, które ukończyły 17 lat oraz młodzieży w wieku 14-17 lat.

Szkoła w Paryżu znajduje się w pobliżu Placu Wiktora Hugo, pełnego kafejek i sklepów, położonego 10 minut drogi pieszo od Etoile i Trocadero. Budynek, w którym odbywają się zajęcia, położony jest blisko, zarówno paryskiego centrum biznesu, jak i eleganckich dzielnic Paryża.

Szkoła w Nicei, stolicy Francuskiej Riwiery, jest usytuowana w sercu miasta - 10 minut drogi pieszo od Promenady Angielskiej (Promenade des Anglais) i plaży. Niedaleko znajduje się centrum handlowe. Do wszystkich miast Riwiery francuskiej (m.in. Monaco, Cannes) można dojechać koleją w ciągu 30 minut.

FRANCE LANGUE, oprócz nauczania samego języka, prowadzi wykłady o kulturze i historii Francji, organizuje zwiedzanie znanych i popularnych miejsc w Paryżu i Nicei. Poza bogatą ofertą kursów języka francuskiego, mocnym punktem szkoły są idealne warunki do nauki i nowoczesny sprzęt do nauczania (m. in. biblioteka multimedialna).
FRANCE LANGUE
proponuje doskonałe, sprawdzone metody nauczania. Szkoła oferuje interesujący program rozrywkowy i wypoczynkowy oraz wspaniałe warunki zakwaterowania.
FRANCE LANGUE oferuje kursy francuskiego zarówno dla początkujących, jak i wysoce zaawansowanych oraz kursy francuskiego języka biznesu (w Paryżu, w okresie letnim). Podstawowy program ma na celu zdobycie przez studentów łatwości i płynności w posługiwaniu się językiem francuskim. Kursy ogólnego francuskiego są dostępne przez cały rok.  Intensywne kursy francuskiego skupiają się na nauczaniu języka mówionego i konwersacji. W trakcie  długoterminowych kursów francuskiego uwaga podzielona jest pomiędzy język mówiony i pisany, a uczniowie otrzymują również prace do wykonania w domu.
Kursy języka francuskiego kończą się zdaniem egzaminów: D.E.L.F. lub egzaminem wewnętrznym FRANCE LANGUE - France Langue Diploma oraz Practical Certificate in Commercial and Economic French, (egzamin praktyczny francuskiego języka handlu i ekonomii) organizowany przez Francuską Izbę Handlową, który może być zdawany zarówno we Francji, jak i za granicą.

1. Dla początkujących - przewidziany jest dla całkowitych nowicjuszy lub osób ze znikomą znajomością francuskiego. Na tym poziomie program obejmuje naukę posługiwania się podstawowymi strukturami dotyczącymi życia codziennego, rozumienia prostych pytań i odpowiadania na nie, przedstawienia siebie, pytania o drogę, zamawiania taksówki, zachowania się w restauracji, wypełniania prostych formularzy, itp. (75 lekcji/5 tygodni)

2. Podstawowy - (dla studentów, którzy odbyli kursy języka francuskiego, trwające od kilku tygodni do 1 roku). Program tego poziomu obejmuje naukę języka francuskiego w zakresie przekazywania nieskomplikowanych informacji, zarówno ustnie jak i pisemnie, wyrażania uczuć w kontekście stosunków społecznych (zachowanie się w urzędach, sklepach, itd.) . Po tym kursie można zdać egzamin wewnętrzny - France Langue Diploma. (75 lekcji/5 tygodni)

3. Średnio zaawansowany - (dla studentów, którzy odbyli w kraju ojczystym kursy języka francuskiego, trwające od 1 roku do 3 lat) Osoby z pewną znajomością języka francuskiego uczą się odpowiednio wyrażać swoje myśli w prostych konwersacjach, jak również mówić o bieżących wydarzeniach, używając kompleksowych zdań z użyciem czasów teraźniejszych, przeszłych i przyszłych. Po tym kursie można zdać egzamin wewnętrzny - France Langue Diploma. (120 lekcji/8 tygodni)

4. Zaawansowany - (dla studentów, którzy odbyli w kraju ojczystym kursy języka francuskiego, trwające od 2 do 4 lat). Na tym kursie słuchacze uczą się prowadzenia dyskusji na interesujące tematy na poziomie akademickim: wyrażanie argumentacji, przekonywanie, wyrażanie woli, intencji, wątpliwości. Na koniec kursu istnieje możliwość zdawania egzaminu wewnętrznego, jak i egzaminu D.E.L.F. (150 lekcji/10 tygodni)

5. Profesjonalny - (dla studentów, którzy odbyli w kraju ojczystym kursy języka francuskiego, trwające od 3 do 5 lat). Dla osób porozumiewających się płynnie w języku francuskim. Pracujemy tutaj nad tematami związanymi z literaturą, socjologią, polityką, kulturą, nauką i historią Francji. Na koniec kursu istnieje możliwość zdawania egzaminu wewnętrznego, jak i egzaminu D.E.L.F. Ponieważ program tego kursu opiera się na informacjach o bieżących wydarzeniach, jest on ciągle odnawiany i nie ma limitu czasowego.

Certyfikaty

Nauka francuskiego w Paryżu
1.Certyfikat France Langue -
certyfikat ten potwierdza osiągnięty poziom znajomości języka francuskiego. Otrzymują go studenci po ukończeniu :
a) kursu intensywnego, po co najmniej 10 tygodniach nauki,
b)
kursu długoterminowego, po co najmniej 2 trymestrach nauki zakończonych przed egzaminem wyznaczonym na czerwiec.

2. D.E.L.F. - certyfikat ten jest przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej Francji. Są dwa stopnie egzaminu. Stopień pierwszy składa się z 4 części, a stopień drugi - z 2. Każda z części zawiera pisemne i ustne testy z praktycznego używania języka (wyrażenia ustne i pisemne, analiza i streszczenie tekstu, prezentacje, krótkie sprawozdania, itp.). Obydwa rodzaje kursów przygotowują studentów do tego egzaminu. Może on być zdawany w Paryżu (o ile pozwalają na to daty) lub w kraju ojczystym studenta.

3.
Dla studentów, którzy podejmują intensywne kursy letnie francuskiego w Paryżu : Practical Certificate in Commercial and Economic French (egzamin praktyczny z francuskiego języka gospodarki i handlu). Przyznawany jest przez Paryską Izbę Handlową. Do egzaminu przygotowują tylko intensywne kursy letnie w Paryżu. Egzamin może być zdawany w Paryżu, jak i za granicą. 

Możliwości zakwaterowania

ECOLE FRANCE LANGUE
oferuje kilka możliwości zakwaterowania podczas trwania kursu francuskiego. Można zamieszkać z francuską rodziną, w domu studenckim, motelu lub hotelu dwu- albo trzygwiazdkowym.

1.
Miejsca, w których można zamieszkać u rodzin francuskich to zachodnie dzielnice Paryża (Neuilly, Boulogne, Levallois) lub jego przedmieścia (np. Wersal, Le Vesinet). Jeśli kilku studentów zamieszka u tej samej rodziny, będą to osoby z różnych krajów. Studenci mogą wybrać zakwaterowanie u rodziny ze śniadaniem (bed and breakfast) lub zakwaterowanie ze śniadaniem i kolacją ("bed and half-board").
2. W domu studenckim można mieszkać przez cały rok (o ile są wolne miejsca). ECOLE FRANCE LANGUE zapewnia w tym przypadku pokój z prysznicem oraz śniadanie. W lecie, w Cite Universitaire można wynająć pokój z umywalką bez posiłków. W Nicei szkoła umożliwia wynajęcie kawalerki bez posiłków.
3. W motelach znajdują się apartamenty jedno-, dwu-, lub trzypokojowe. W tym typie zakwaterowania każdy pokój ma własną toaletę, łazienkę i kuchnię.
4. ECOLE FRANCE LANGUE współpracuje z kilkoma dwu- i trzygwiazdkowymi hotelami w różnych dzielnicach Paryża. Wszystkie pokoje wyposażone są we własną toaletę i łazienkę, a w opłacie zawiera się śniadanie.


Rezerwacja miejsca zakwaterowania następuje za pośrednictwem SJO LEXIS.

Program kulturalno-wypoczynkowy

W ramach wypoczynku i dodatkowej edukacji proponujemy Państwu cotygodniowy, 90-minutowy wykład poświęcony francuskiej kulturze i historii. Jego przedmiotem są momenty z historii kraju, które odbiły się na losach Paryża i Nicei oraz aspekty współczesnego życia Francuzów, ich literatury i sztuki. W programie wykładu znajdują się również odniesienia do bieżących wydarzeń politycznych. W połączeniu z wyżej wymienionym wykładem co tydzień organizujemy spacer lub wyjazd do muzeum lub innego miejsca związanego z kulturą francuską (np. pomnik, budowla). Wycieczka prowadzona jest przez nauczyciela z FRANCE LANGUE. Wycieczki są dopasowane do rozkładu zajęć, aby jak najwięcej studentów mogło brać w nich udział. Biblioteki multimedialne FRANCE LANGUE wyposażone są w komputery, magnetowidy i laboratoria językowe, z których korzysta się w czasie lekcji w obecności nauczyciela, który może służyć pomocą. Istnieje również możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca w bibliotece (sesje 45-minutowe). Dodatkowe atrakcje tj. wycieczki z przewodnikiem, wyjścia do teatru, kina czy do restauracji nie są wliczane w cenę kursu francuskiego.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w programie nauczania:

  • French and French cuisine - gotowanie typowych francuskich sezonowych potraw

  • Training for teachers of French - szkolenia dla przyszłych nauczycieli języka francuskiego

  • Holidays and French - pozanawanie historii Francji przez zwiedzanie i nauka francuskiego

  • Internship programme in French companies - praktyka zawodowa we francuskich firmach

Aby dowiedzieć się więcej o tych programach, proszę się z nami skontaktować.

Intensywne ogólne kursy języka francuskiego

W kursach tych kładzie się nacisk na naukę języka mówionego, choć nie zaniedbuje się również języka w pisaniu. Nauka oparta jest na sytuacjach opisanych w podręczniku lub na dołączonych do niego kasetach audio i video. Studenci prowadzą dyskusję, wyrażają uczucia i opinie, komentują zdarzenia, itp. Systematyczne ćwiczenia ustne i pisemne mają na celu opanowanie gramatyki i poprawianie błędów w jej używaniu. Nauczyciele korygują błędy studentów w wymowie zarówno w klasie i laboratorium językowym.

Do wyboru są cztery opcje:
- 20 45-minutowych lekcji w tygodniu, w grupach od 8 do 12 studentów;
- 26 45-minutowych lekcji w tygodniu, w grupach od 8 do 12 studentów;
- 30 45-minutowych lekcji w tygodniu, w grupach od 8 do 12 studentów.

Studenci na każdym poziomie są dzieleni na grupy, w których znajduje się maksymalnie 12 osób. Kursy języka francuskiego od poziomu drugiego do ostatniego zaczynają się co poniedziałek. Daty kursów francuskiego dla początkujących są prowadzone w poniedziałki. Studenci mogą uczyć się przez tyle tygodni, ile chcą (minimum 1 tydzień). Osoby nowo przybyłe zdają test, którego wyniki pozwolą zakwalifikować studenta do grupy o zbliżonym poziomie zaawansowania. Zajęcia odbywają się rano, po południu, bądĽ wieczorem, według ilości godzin tygodniowo i poziomu grupy. Wyznaczanie godzin zajęć należy do kompetencji szkoły. Istnieje możliwość rozpoczęcia kursu francuskiego w Nicei i kontynuowania go w Paryżu i odwrotnie.

Kursy języka francuskiego - długoterminowe w Paryżu

Kursy języka francuskiego w ParyżuKursy długoterminowe są przewidziane dla wszystkich, którzy zostają we Francji na dłużej, ale mają czas jedynie na kilka lekcji w tygodniu. Kursy odbywają się w trybie trymestralnym. Kursy długoterminowe mają na celu zdobywanie umiejętności posługiwania się językiem francuskim, zarówno w mowie jak i piśmie. Metody nauczania są takie same jak na kursach intensywnych, ale oczekuje się od studentów większej pracy poza zajęciami ( co najmniej 5 godzin tygodniowo należy poświęcać na prace domowe). Kurs przygotowuje do egzaminu D.E.L.F., jak i do egzaminu wewnętrznego FRANCE LANGUE - France Langue Diploma - warunkiem zdawania go jest jednak zaliczenie co najmniej 2 trymestrów nauki. Zapisy przyjmowane są na dowolną liczbę trymestrów. Studenci, którzy nie są w stanie rozpocząć nauki w dniu rozpoczęcia trymestru, mogą zrobić to  płacąc za liczbę tygodni, które pozostały do końca trymestru. Podczas wakacji, świąt oraz dni wolnych od pracy, a także podczas tygodnia egzaminacyjnego w czerwcu zajęcia nie odbywają się.
Kursy dzienne prowadzone są według rytmu szkoły francuskiej i przeznaczone są głównie dla potrzeb au pairs pracujących w Paryżu. Według możliwości i potrzeb można uczestniczyć w kursie obejmującym 6 godzin tygodniowo (w tym 1 1 tygodniowo wykładu na temat kultury i historii Francji) lub 10 1 godziny tygodniowo (w tym 1 1 tygodniowo wykładu na temat kultury i historii Francji). Grupy liczą maksymalnie 18 osób. Zajęcia w systemie 6-godzinnym odbywają się w godzinach: a) 8.00 - 10.15, b) 10.30 - 12.45, c) 13.30 - 15.45 w poniedziałki i czwartki (alternatywnie wtorki i piątki). Zajęcia w trybie 9-godzinnym odbywają się od 10.30 do 12.45 codziennie, oprócz śród.
Kursy wieczorowe przeznaczone są dla cudzoziemców pracujących w paryskich firmach (3 godziny tygodniowo). Zajęcia odbywają się w poniedziałki i we środy (alternatywnie we wtorki i czwartki) w godzinach 18.00 - 19.30.
Kursy intensywne długoterminowe przeznaczone są głównie dla studentów zagranicznych studiujących we Francji. Odbywają się w trzech trybach: 15 godzin tygodniowo (w tym 1 1 tygodniowo wykładu na temat kultury i historii Francji), 19 1 godziny tygodniowo (w tym 1 1 tygodniowo wykładu na temat kultury i historii Francji), i 24 godzin tygodniowo (w tym 1 1 tygodniowo wykładu na temat kultury i historii Francji).

Kursy języka francuskiego - specjalistyczne w Paryżu i Nicei:

● W ramach kursu długoterminowego można dodatkowo mieć zajęcia z biznesowego francuskiego, francuskiego w turystyce i hotelarstwie, z historii sztuki francuskiej. napisz - prześlemy informacje

Francuski + praktyki zawodowe. Praktyki trwają minimum 6 tygodni, zgłaszać należy się minimum 4 miesiące wcześniej. napisz - prześlemy informacje

Przygotowanie do certyfikatów: DELF A1 | DELF A2 | DELF B1 | DELF B2 | DALF C1 | DFA 1 | DFA 2 | CFTH napisz - prześlemy informacje

 

France Langue - Ceny 2017 Nicea

Wszystkie ceny podane są w euro

Długoterminowy kurs języka francuskiego

Liczba lekcji tygodniowo
1 semestr
 12 tygodni
4 miesiące
16 tygodni
2 semestry
24 tygodnie
3 semestry
36 tygodni
4 semestry
48 tygodni
20
1885 € 2385 € 3410 € 4860 € 6145 €
26
2460 € 3105 € 4440 € 6335 € 8015 €
30
2820 € 3585 € 5110 €. 7270 € 9215 €

Tygodniowe kursy języka francuskiego

Rodzaj kursu 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +
Standardowy 20 lekcji/tyg. 235 € 220 € 205 €
Intensywny 26 lekcji/tyg. 295 € 280 € 255 €
Super intensywny 30 lekcji/tyg. 345 € 325 € 305 €

Dodatkowe zajęcia dla wszystkich kursów

Liczba uczestników 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +

10 - 12 uczestników

25 € 23 € 20 €
Lekcje indywidualne z języka francuskiego
1 - 4 lekcji 5 - 19 lekcji 20+ lekcji
75 € 70 € 65 €
Kurs francuskiego przygotowujący do zdawania certyfikatów
Liczba osób w grupie 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg.
10 - 12 295 € 280 €
Kurs francuskiego przygotowujący do podjęcia nauki na uniwersytetach
4-tyg. program intensywny 
30 lekcji/tyg.
10 - 12 os. w grupie -
Kurs języka francuskiego dla specjalistów (biznesowy, turystyczny, prawniczy, medyczny, dyplomatyczny)
26 lekcji/tyg.
20 lekcji j. ogólnego + 6 lekcji indywidualnych
10 - 12 os. w grupie 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12+ tyg.
595 € 580 € 565 €

Francuski jako język obcy - kurs dla nauczycieli

Lekcji/tyg. Min. poziom językowy Czas trwania kursu Daty rozpoczęcia kursu Cena
26 B2 2 tygodnie 7 lipca, 28 lipca 690 €
Praca i praktyka zawodowa we francuskich firmach
Lekcji/tyg. Min. wiek uczestników Cena
26 lekcji j. ogólnego + 35 h praktyk 18 lat 1270 €
Kurs języka francuskiego + regionalna kuchnia
Lekcji/tyg. Daty rozpoczęcia kursu Cena
1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg.
20 lekcji j. francuskiego ogólnego + 6 lekcji gotowania Kurs dostępny przez cały rok z wyjątkiem 23.02 - 28.02, 3.08 - 30.08, 26.10 - 1.11.2017 435 € 420 €

Kurs języka francuskiego ze zwiedzaniem Riwiery Francuskiej
(
min. poziom języka - A2)

Liczba tygodni 1 tydzień 2 tygodnie
Cena 545 € 1040 €
Terminy 09/05/2017 - 20/05/2017
12/09/2017 - 23/09/2017
Kurs języka francuskiego + sport
Program Lekcji/tyg. Cena
Język francuski + fitnes 20 lekcji francuskiego + 3 sesje po 2,5 godz. fitnesu 450 €
Język francuski + tenis 20 lekcji francuskiego + 3 lekcje po 1,5 godz. na korcie ceglastym 345  €
Język francuski + pakiet aktywności fizycznych w okresie zimy (listopad - kwiecień) 20 lekcji francuskiego + 4 sesje po 1,5 lub 2,5 godz. (tenis, siłownia, sporty drużynowe) -
Język francuski + pakiet aktywności fizycznych w okresie letnim (maj - październik) 20 lekcji francuskiego + 3 sesje po 1,5 lub 2,5 lub 3 godz. (nurkowanie, tenis, siłownia) -
Język francuski + nurkowanie 20 lekcji francuskiego + 5 sesji nurkowania po 3 godz. 555 €
Kurs języka francuskiego dla dzieci i młodzieży
Lekcji/tyg. Daty rozpoczęcia kursu Min. wiek uczestników Cena
20 lekcji j. ogólnego + 5 sesji treningowych + zajęcia pozalekcyjne + zakwaterowanie + transfer z lotniska 13.07 - 14.08.2017 14 - 17 lat 1 tydz. 2 tyg. 3 tyg. 4 tyg.
1190 € 2350 € 3480 € 3450 €

Ośrodek jest centrum egzaminacyjnym TCF.

 

France Langue - Ceny 2017 Paryż Opera

Tygodniowe kursy języka francuskiego ogólnego

Rodzaj kursu 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +
Standardowy 20 lekcji/tyg. 275 € 260 € 240 €
Intensywny 26 lekcji/tyg. 350 € 330 € 300 €

Kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek.
Dla początkujących: zajęcia poranne (01/02, 29/03, 23/05, 18/07, 12/09, 07/11) zajęcia popołudniowe (04/01, 29/02, 25/04, 20/06, 16/08, 10/10, 05/12)

Intensywny kurs języka francuskiego

Liczba lekcji tygodniowo
1 semestr
 12 tygodni
4 miesiące
16 tygodni
2 semestry
24 tygodnie
3 semestry
36 tygodni
4 semestry
48 tygodni
26 1890 € 2395 € 3415 € 4875 € 6175 €

 

Dodatkowe zajęcia dla wszystkich kursów

Liczba uczestników 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +

8 -10 uczestników

27 € 26 € 24 €

Kurs francuskiego lekcje indywidualne

1 - 4 lekcji 5 - 19 lekcji 20+ lekcji
75 € 70 € 65 €
Kurs języka francuskiego dla specjalistów (biznesowy, turystyczny, prawniczy, medyczny, dyplomatyczny)
26 lekcji/tyg.
20 lekcji j. ogólnego + 6 lekcji indywidualnych
8 - 10 os. w grupie 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12+ tyg.
665 € 650 € 630 €

Kursy długoterminowe języka francuskiego

Rodzaj kursu Os. w grupie 1 semestr
12 tygodni
2 semestry
24 tygodnie
3 semestry
36 tygodni
Francuski biznesowy
20 lekcji ogólnego + 6 lekcji specjalistycznego
8 - 10 (ogólny)
10 - 12 (specjalistyczny)
- - -
Francuski turystyczny
20 lekcji ogólnego + 6 lekcji specjalistycznego

Szkolenie kuchnia francuska

Lekcji/tyg. Min. poziom językowy Czas trwania kursu Daty rozpoczęcia kursu Cena
20 lekcji integracji + 10 lekcji szklenia kulinarnego + 3 lekcje w małych grupach A1
A2
2 tygodnie

-

-
Praktyka zawodowa we francuskich firmach
Lekcji/tyg. Min. wiek uczestników Rodzaj Cena
Minimalny czas trwania: 2 tygodnie
26 lekcji j. ogólnego + 35 h praktyk lub pracy
18 lat Francuski + praktyki 1350 €
Francuski + płatna paca 1650 €

DODATKOWE INFORMACJE

Wpisowe: 80 €
Cena podręczników dla 1 os. - od 25 € do 48 €
1 lekcja = 45 minut
Minimalny wiek uczestników: 17 lat
Centrum zamknięte w terminie: 15.08, 1.11, 11.11, 25.12.2017 oraz w trakcie przerwy świątecznej (19.12.2017 - 3.01.2017)
Centrum egzaminacyjne TEF i TCF - w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy kontaktować się z LEXIS


France Langue- Ceny 2017 Paryż Victor Hugo

Kursy języka francuskiego ogólnego

Rodzaj kursu 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +
Standardowy 20 lekcji/ tydz. 275 € 260 € 240 €
Intensywny 26 lekcji/ tydz. 350 € 330 € 300 €
Super intensywny 30 lekcji/ tydz. 400 € 380 € 350 €

Minimalny poziom językowy: A1
Dla początkujących: zajęcia poranne (01/02, 29/03, 23/05, 18/07, 12/09, 07/11) zajęcia popołudniowe (04/01, 29/02, 25/04, 20/06, 16/08, 10/10, 05/12)

Długoterminowy kurs języka francuskiego

Lekcji/tyg.
1 semestr
 12 tygodni
4 miesiące
16 tygodni
2 semestry
24 tygodnie
3 semestry
36 tygodni
4 semestry
48 tygodni
Intensywny 26 1890 € 2395 € 3415 € 4875 € 6175 €
Super Intensywny 30 2260 € 2865 € 4080 € 5815 € 7370 €

Minimalny poziom językowy: A1, dla kursu 30 lekcji/tyg. poziom A2

Kursy intensywne/super intensywne
I semestr - 4.01 - 25.03.2017
II semestr - 29.03 - 17.06.2017
III semestr - 27.06 - 16.09.2017
IV semestr - 26.09 - 16.12.2017

Dodatkowe zajęcia dla wszystkich kursów

Liczba uczestników 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +

10 - 12 uczestników

27 € 26 € 24 €
Lekcje indywidualne z języka francuskiego
1 - 4 lekcji 5 - 19 lekcji 20+ lekcji
75 € 70 € 65 €

Kurs języka francuskiego + styl życia

Rodzaj kursu 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +
Gastronomia: gotowanie/pieczenie Poziom: B1, B2
Daty rozpoczęcia kursu: każdy poniedziałek (oprócz początkujących)
20 lekcji francuskiego ogólnego/tydz.+ 5 godzin warsztatów gastronomicznych/tydz. 510 € 495 € 475 €
Moda & styl: osobisty stylista, wizażysta, perfumiarz Poziom: B1, B2
Daty rozpoczęcia kursu: każdy poniedziałek (oprócz początkujących)
20 lekcji francuskiego ogólnego + 2-dniowe warsztaty modowe/tydz. 555 € 540 € 520 €
Moda z Mod'Art
Program Daty rozpoczęcia kursu Cena
Tydzień 1: 30 lekcji j. ogólnego
Tydzień 2: 5-dniowe warsztaty modowe w Mod'Art
15/02 do 26/02
11/04 do 22/04
900 €

 

France Langue - Ceny 2017 Paryż Notre-Dame

Opłata rejestracyjna: 80 €

Minimalny wiek: 17 lat

Materiały dydaktyczne: od 25 € do 48 €

Lekcje indywidualne z języka francuskiego
1 - 4 lekcji 5 - 19 lekcji 20+ lekcji
75 € 70 € 65 €

Dodatkowe zajęcia dla wszystkich kursów

Liczba uczestników 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +

10 - 12 uczestników

27 € 26 € 24 €

Początek kursu w każdy poniedziałek z wyjątkiem kursów dla początkujących.

Dla początkujących: zajęcia poranne (01/02, 29/03, 23/05, 18/07, 12/09, 07/11) zajęcia popołudniowe (04/01, 29/02, 25/04, 20/06, 16/08, 10/10, 05/12)

Kursy języka francuskiego ogólnego

Rodzaj kursu 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg. 12 tyg. +
Standardowy 20 lekcji/ tydz. 275 € 260 € 240 €
Intensywny 26 lekcji/ tydz. 350 € 330 € 300 €
Super intensywny 30 lekcji/ tydz. 400 € 380 € 350 €

Początek kursu w każdy poniedziałek z wyjątkiem kursów dla początkujących.

Dla początkujących: zajęcia poranne (01/02, 29/03, 23/05, 18/07, 12/09, 07/11) zajęcia popołudniowe (04/01, 29/02, 25/04, 20/06, 16/08, 10/10, 05/12)

Długoterminowe kursy języka francuskiego

Rodzaj kursu
1 semestr
 12 tygodni
4 miesiące
16 tygodni
2 semestry
24 tygodnie
3 semestry
36 tygodni
4 semestry
48 tygodni
Intensywny 26 lekcji/tyg. 1890 € 2395 € 3415 € 4875 € 6175 €
Super intensywny 30 lekcji/tyg. 2260 € 2865 € 4080 € 5815 € 7370 €

Kursy długoterminowe:
I semestr - 4.01 - 25.03.2017
II semestr - 29.03 - 17.06.207
III semestr - 27.06 - 16.09.2017
IV semestr - 26.09 - 16.12.2017

Francuski jako język obcy - kurs dla nauczycieli

Lekcji/tyg. Min. poziom językowy Czas trwania kursu Daty rozpoczęcia kursu Cena
26 B2 2 tygodnie 27/06 do 08/07 710 €
Kurs francuskiego przygotowujący do zdawania certyfikatów
Rodzaj kursu 1 - 3 tyg. 4 - 11 tyg.
20 lekcji j. ogólnego + 3 moduły przygotowania do egzaminu DILF, DELF, DALF lub TCF/tyg. 305 € 290 €

Początek kursu w każdy poniedziałek z wyjątkiem kursów dla początkujących.

Dla początkujących: zajęcia poranne (01/02, 29/03, 23/05, 18/07, 12/09, 07/11) zajęcia popołudniowe (04/01, 29/02, 25/04, 20/06, 16/08, 10/10, 05/12)

Kurs francuskiego przygotowujący do podjęcia nauki na uniwersytetach
4-tyg. program intensywny 
20 lekcji j. ogólnego + 5 modułów przygotowania do podjęcia nauki na uniwersytecie/tyg.
10 - 12 os. w grupie 1520 €

Kurs przygotowujący do podjęcia nauki na uniwersytetach:
16/08 do 09/09/2016

 

ZAKWATEROWANIE W PARYŻU 2017

Opłata za rezerwację zakwaterowania wynosi 80 €.

ZAKWATEROWANIE U FRANCUSKIEJ RODZINY.
Pokój dwuosobowy jest dostępny tylko dla 1 osoby, która przyjeżdża i uczy się w France Langue. Zakwaterowanie w promieniu 15-40 minut dojazdu od szkoły. Studenci muszą zapłacić za dodatkowy dzień, jeśli dojadą do francuskiej rodziny przed południem.

**Pokoje 2-osobowe tylko dla 2 studentów podróżujących razem

Zakwaterowanie u rodziny ( wszystkie ceny podane są w euro)

Rodzaj zakwaterowania Cena za tydzień Cena za dodatkowy nocleg
Standardowy Podwyższony standard Standardowy Podwyższony standard
Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 1-os. Pokój 2-os.
Bez wyżywienia (minimalny czas pobytu: 4 tygodnie) 196 176 235 211 41 36 49 44
Śniadanie 260 233 312 280 54 48 65 58
Półpełne wyżywienie (6 śniadań i 5 obiadokolacji) 314 274 377 329 65 57 78 68
Półpełne wyżywienie 327 287 392 344 68 60 81 71

Zalecamy, jeżeli to możliwe, przybycie do rodziny goszczącej po godzinie 18:00 w niedzielę. Jeżeli zamierzasz przyjechać przed godziną 18:00, musisz poinformować o tym rodzinę goszczącą z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli przyjedziesz przed godziną 14:00, zostaniesz obciążony dodatkową opłatą w wysokości 30 euro. Przyjazdy w sobotę tylko przed południem. Ceny mogą wzrosnąć o 20% w okresie świątecznym.

Pokoje z podwyższonym standardem - lokalizacja w centrum miasta, prywatna łazienka itp.

Rezydencje

Rodzaj zakwaterowania

Cena za noc

Pokój 1-os.

Pokój 2-os.

CISP Ravel lub CISP Kellermann + śniadanie

44,3

-

Cite Universitaire (lipiec i sierpień) od 38 -
Maison des Lyceennes + śniadanie (lipiec i siepień) od 42 -
Studio Estudines + śniadanie od poniedziałku do soboty od 42
Nexity Studéa + bez śniadania od 43

Apartamenty

Nazwa hotelu

Cena za noc

Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 3 - 4-os.
Citadines - Trocadero od 111 od 142 od 221
Citadines - Opera - od 145 od 233
Citadines - Saint-Germain-des-Pres od 111 od 142 od 221
Adagio - La Defense od 64 od 69 od 81
Adagio - Quai d'Ivry - od 57 od 73
Adagio - Porte de Charenton od 57 od 61 od 86
Adagio - Reuilly-Diderot - od 73 od 102

Hotele

Cena za pokój + śniadanie Cena za noc
Pokój 1-os. Pokój 2-os.
Hotel de l'Havre *** od 95 od 130
Hotel Crayon *** od 109 od 139
Hotel Legend *** od 119 od 125
Hotel Wilson Opera *** od 129 od 135
Hotel Félicien **** od 199 od 214
Hotel Hidden **** od 239 od 245

Hostele

Cena za osobę Cena za noc
Pokój 6 - 12-osobowy (koedukacyjny lub tylko dla kobiet)
Saint Chistopher's Inns

od 25

Transfer z paryskiego lotniska/stacji do miejsca zamieszkania

Lokalizacja

Jedna strona

Dwie strony

Z/do lotniska Orly lub Roissy 79 € 143 €
Z/do lotniska Beauvais 149 € 269 €
Z/do jakiegokolwiek dworca w Paryżu 64 € 115 €

 

ZAKWATEROWANIE W NICEI 2017

Zakwaterowanie u rodziny ( wszystkie ceny podane są w euro)

Rodzaj zakwaterowania Cena za tydzień Cena za dodatkowy nocleg
Standardowy Podwyższony standard Standardowy Podwyższony standard
Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 1-os. Pokój 2-os.
Poza sezonem (1.01 - 6.06 i 5.09 - 31.12.2017)
Śniadanie 192 168 230 202 40 35 48 42
Półpełne wyżywienie 240 220 288 264 50 46 60 55
Sezon letni (7.06 - 5.09.2017)
Śniadanie 210 186 252 223 44 39 52 46
Półpełne wyżywienie 264 242 317 291 55 50 66 60

Zalecamy, jeżeli to możliwe, przybycie do rodziny goszczącej po godzinie 18:00 w niedzielę. Jeżeli zamierzasz przyjechać przed godziną 18:00, musisz poinformować o tym rodzinę goszczącą z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli przyjedziesz przed godziną 14:00, zostaniesz obciążony dodatkową opłatą w wysokości 30 euro. Przyjazdy w sobotę tylko przed południem. Ceny mogą wzrosnąć o 20% w okresie świątecznym.

Pokoje z podwyższonym standardem - lokalizacja w centrum miasta, prywatna łazienka itp.

Pokoje 2-osobowe tylko dla 2 studentów podróżujących razem.

Rezydencje

Rodzaj zakwaterowania Cena za tydz. (6 nocy)
Pokój 1-os. Pokój 2-os. Pokój 3-os.
Azur Campus maj - wrzesień

325

420

-
październik - kwiecień 262 367 -
France Riviera styczeń - kwiecień oraz październik - grudzień 330
(1 - 3 tyg.)
292
(4+ tyg)
- -
maj - wrzesień 370
(1 - 3 tyg.)
330
(4+ tyg)
- -
Gounod maj - wrzesień - - -
październik - kwiecień - - -
Segurane (od czerwca do sierpnia) 1 tydzień 2 tygodnie 3 tygodnie 4 tygodnie
330 273 253 244


Apartamenty

Apart’hotels Cena za tydzień (6 nocy)
studio 1-2 osobowe
Ajoupa baie des Anges 312
(Niski sezon)
444
(Średni sezon)
534
(Wysoki sezon)
Lamartine *** 330
(01/01-30/03, 13/10-31/12)
534
(31/03-22/06, 08/09-12/10)
690
(23/06-07/09)
Adagio Nice Acropolis od 285 - 513

Hotele

Hotel

Cena za noc

Plaisance** od 51
Helvetique** od 65
Hotel Saint-Georges*** (bez śniadania) od 67
Grand Hotel Florence*** od 73
Mercure**** od 127
Hotel Vendome*** od 87
Nice Riviera**** od 128Jak zostać uczestnikiem szkolenia w szkole FRANCE LANGUE ?

Szkoła we FrancjiWszystkie formalności związane z wyjazdem, rezerwacją, przejazdem itp. załatwisz osobiście lub korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych LEXIS lub u naszego Agenta. Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy LEXIS. Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu (osoby z innych miast kontaktują się z Agentem).

Przed wyjazdem otrzymujesz od nas:
·
potwierdzenie przyjęcia na kurs wraz ze stosownym listem dla władz granicznych we Francji - po to, aby nie mieć problemów z przekroczeniem granicy,
·bilet na przejazd - jeśli wyjazd będzie z Warszawy (osoby wyjeżdżające z innych miast Polski kontaktują się z Agentem),
·potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania wraz z adresem, telefonem i krótką charakterystyką rodziny goszczącej,
·rachunek za zamówione świadczenia.

 

napisz - wyślemy kalkulację kosztów