KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SENIORÓW W ANGLII

Co może zaoferować Cheltenham?

Cheltenham jest przepięknym miasteczkiem z tradycjami. Jest miastem uniwersyteckim, z wieloma sklepami, restauracjami, barami, pubami, kinami i teatrami. Ma 110.000 mieszkańców, tak więc jest wystarczająco małe aby być miejscem kameralnym i bezpiecznym, a jednocześnie wystarczająco duże aby być miejscem interesującym. Cheltenham leży na zachodzie Anglii, w centrum regionu Cotswolds, jednego z najpiękniejszych regionów Wielkiej Brytanii, w pobliżu innych miejsc wartych zwiedzania - leży o 2 godziny od Londynu, godzinę od Bath, Oksfordu, Bristolu, Stonehenge, Birmingham, Cardiff i zaledwie 45 minut od Stratford-upon-Avon (miejsca urodzenia Szekspira).
Uczestnicy kursów mogą poznać kulturę angielską i rozwijać swój angielski w przyjemnej i spokojnej atmosferze, bez stresu i gwaru wielkich aglomeracji miejskich. 
 

Kursy angielskiego dla seniorów Anglia

Dlaczego Inlingua Cheltenham?
Inlingua Cheltenham została otwarta w 1990 roku i od tamtej pory cieszy się opinią miejsca o wysokim poziomie nauczania języka i obsługi klienta. Dużą wagę przykłada się do indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczestników kursów.

Budynek, w którym odbywają się ogólne kursy angielskiego oraz budynek w którym odbywają się kursy biznesowego angielskiego mieszczą się tuż obok siebie, w centrum miasta, zaledwie 30 metrów od głównej ulicy. Jest to doskonała lokalizacja, ponieważ wszystkie przystanki autobusowe, sklepy, hotele, teatry, restauracje i puby są w zasięgu ręki.

W inlingua możesz poznać ludzi z całego świata i w pełni wykorzystać czas spędzony na kursie dla poszerzenia horyzontów. Wysoki standard prowadzonych kursów, kwalifikacji lektorów oraz zakwaterowania zostały potwierdzone przez zewnętrzne komisje kontroli placówek oświatowych.

inlingua Cheltenham posiada akredytację British Council na nauczanie angielskiego jako języka obcego (EFL), a także bierze udział w rządowym programie "Investor in People", który ma na celu ocenę zaangażowania firm w inwestowanie w rozwój swoich pracowników.

Kursy angielskiego dla seniorów w Anglii Cheltenham

Personel - jakość jest naszą mocną stroną, ciągle monitorujemy nasze programy nauczania, jesteśmy również otwarci na sugestie i komentarze uczestników kursów.
Wszyscy lektorzy w inlingua posiadają certyfikaty CELTA (certyfikat nauczania języka angielskiego) lub TESOL (certyfikat nauczania angielskiego jako drogiego języka) lub wyższe wykształcenie pedagogiczne. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikację w wybranych dziedzinach. Nauczyciele monitorują postępy uczniów i informują o nich kierownika naukowego placówki. Nauczyciele biorą również udział w szkoleniach zawodowych i cotygodniowych spotkaniach samo doskonalących. 

Zakwaterowanie - studenci w inlingua mogą liczyć na pomoc w każdej sytuacji. Wyznaczona została specjalna osoba do rozwiązywania wszelkich problemów związanych z zakwaterowaniem (Accomodation Officer).

Ceny za zakwaterowanie znajdziesz na stronie:  warunki/zakwaterowanie

Dodatkowe usługi - inlingua oferuje różne zajęcia pozalekcyjne, informacje turystyczne, rezerwowanie biletów, informacje o dobrych sklepach, pubach, restauracjach. 

inlingua łączy przyjazną atmosferę niewielkiej szkoły z udogodnieniami, pomieszczeniami, sprzętem i profesjonalną obsługą dużego centrum językowego. inlingua posiada:

  • 12 klas
  • świetlicę dla studentów / kawiarenkę z telewizja satelitarną i DVD
  • pokój do samodzielnej nauki 
  • darmowy dostęp do Internetu
  • przepiękny ogród 

inlingua zapewnia następujące udogodnienia dla swoich studentów: 

Korepetytor na żądanie -pomoże zaplanować jak najefektywniej się uczyć, jak załatwić formalności związane z egzaminami Cambridge, IELTS lub TOEIC. Może też doradzić jak starać się o przyjęcie do brytyjskiego college'u lub na uniwersytet.

Przyjazny, pomocny personel w recepcji zawsze chętnie ci pomoże. Możesz poprosić o pomoc w zakupie międzynarodowej karty telefonicznej, wynajęciu samochodu, znalezieniu klubu sportowego w Cheltenham czy zarezerwowaniu biletu na przedstawienie wWielka Brytania kursy angielskiego dla seniorów Londynie. O cokolwiek poprosisz, otrzymasz pomoc.

Accommodation & Welfare Officer to osoba, z którą możesz porozmawiać o jakichkolwiek problemach z zakwaterowaniem, rodziną goszczącą lub aklimatyzacją w Anglii.

Darmowe lekcje są dostępne codziennie, w czasie kiedy trwają programy szkoleń nauczycieli. Zazwyczaj odbywają się na 3 różnych poziomach. Takie lekcje są doskonałą okazją do dodatkowego poćwiczenia angielskiego i poznania nowych kolegów i koleżanek.

Kursy języka angielskiego 40 + w inlingua Cheltenham 2018

Szkoła w Wielkiej Brytanii oferuje seniorom dwa rodzaje kursów języka angielskiego.

Angielski i turystyka. Kurs językowy w Anglii (English plus Tourism)) łączy nauczanie języka angielskiego z popołudniowym zwiedzaniem. Studenci zobaczą takie miejsca jak: Stratford Upon Avon, Oxford, Bristol, Bath, Berkeley Castle, Cotswold Villages, Forest of Dean i wiele innych.

Angielskie Ogrody. Kurs językowy w Anglii (English plus Gardens) łączy nauczanie języka angielskiego ze zwiedzaniem lokalnych  ogrodów, pomników i innych zabytków, np. Hitcot Manor and Gardens, Snowshill Manor, Painswock Rococo Gardens, Blenheim Palace and Woodstock, Gatcombe Park, Westonbirt Arboretum, Kiftsgate House and Gardens i wiele innych. Język angielski dla seniorów w Anglii

Zajęcia odbywają się w dni powszednie w godzinach rannych (3 godziny). Tematy zajęć są powiązane z miejscami, które studenci odwiedzą po południu. Studenci wymieniają się również wrażeniami z miejsc, które odwiedzili poprzedniego dnia oraz proponują miejsca, które chcieliby odwiedzić. Grupy liczą od 4 do 15 osób. Język angielski nauczany jest na poziomie podstawowym.

Ceny kursów angielskiego dla seniorów w Anglii 2018

Angielski plus zwiedzanie

Opis kursu

Kod kursu

Daty kursu

Opcja

Cena

Zajęcia grupowe
20 lekcji tygodniowo

Zajęcia w godzinach rannych, popołudniami zwiedzanie
(w cenie: 20 lekcji/ tydz, wejścia do wszystkich zwiedzanych obiektów, zakwaterowanie u rodziny z 2 posiłkami, całodniowa wycieczka w sobotę, transfer dla grup więcej niż 10 osób)

ADCC

7.05.2018
21.05.2018
11.06.2018
18.06.2018

Nocleg u rodziny goszczącej z dwoma posiłkami dziennie

£695 za tydzień

Nocleg u rodziny goszczącej w pokoju o wyższym standardzie z dwoma posiłkami dziennie

£745 za tydzień

Hotel lub pokój B&B

£1015 za tydzień

6.08.2018
13.08.2018

Nocleg u rodziny goszczącej z dwoma posiłkami dziennie

£705 za tydzień

Nocleg u rodziny goszczącej w pokoju o wyższym standardzie z dwoma posiłkami dziennie

£755 za tydzień

Hotel lub pokój B&B

£1015 za tydzień

Ceny zakwaterowania w Anglii

Angielski plus Ogrody

Opis kursu

Kod kursu

Daty kursu

Opcja

Cena

Zajęcia grupowe
20 lekcji tygodniowo

Zajęcia w godzinach rannych, popołudniami zwiedzanie

EGT

7.05.2018
21.05.2018
11.06.2018
18.06.2018

Nocleg u rodziny goszczącej z dwoma posiłkami dziennie

£695 za tydzień

Nocleg u rodziny goszczącej w pokoju o wyższym standardzie z dwoma posiłkami dziennie

£745 za tydzień

Hotel lub pokój B&B

£1015 za tydzień

6.08.2018
13.08.2018
10.09.2018
17.09.2018
24.09.2018

Nocleg u rodziny goszczącej z dwoma posiłkami dziennie

£705 za tydzień

Nocleg u rodziny goszczącej w pokoju o wyższym standardzie z dwoma posiłkami dziennie

£755 za tydzień

Hotel lub pokój B&B

£1015 za tydzień


Ogólne informacje o Cheltenham

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SENIORÓW W ANGLII
Kurs angielskiego dla seniora Anglia

Ubezpieczenie
Wszyscy studenci powinni się ubezpieczyć przed przyjazdem do Cheltenham. Szkoła ani rodzina nie ubezpieczają studenta na wypadek choroby, kradzieży lub zaginięcia bagażu czy nieszczęśliwych wypadków. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia na wypadek zgubienia bagażu. Studenci przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej powinni mieć ze sobą formularz ubezpieczeniowy E111. upoważnia on do korzystania z opieki medycznej w nagłych wypadkach oraz do korzystania z pomocy niektórych lekarzy. E111 nie pokrywa kosztów leczenia dentystycznego.

Pogoda
Pogoda w Cheltenham jest umiarkowana, wyjątkiem są ekstremalne temperatury. Studenci powinni wziąć ze sobą jakieś ciepłe ubrania i płaszcz przeciwdeszczowy albo parasol, na wypadek deszczowej pogody. Temperatury w zimie spadają poniżej zera na bardzo krótki okres.

Telefony
Można ze sobą przywieźć telefon komórkowy. Osoby posiadające usługę roaming mogą korzystać ze swojego aparatu. Jednak w przypadku rozmów lokalnych (z rodziną goszczącą, z kolegami) bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup pakietu startowego na kartę. Pakiet startowy kosztuje ok. 10 funtów. 

Przylot do inlingua Cheltenham 
Lotniska, z których dojazd do Cheltenham jest dogodny to: London Heathrow, Bristol International, Birmingham International, Manchester, London Gatwick lub Cardiff.

Podróże
Bilet sieciowy na tygodniowe przejazdy autobusem po Cheltenham kosztuje 9 funtów.

Stacja kolejowa w Cheltenham nazywa się Cheltenham Spa, posiada doskonałe połączenia z innymi dużymi miastami - Londynem, Birmingham , Bristolem, Kornwalią i z północną częścią kraju.

National Express to ogólnokrajowa sieć połączeń autobusowych. Ekspresowe autokary kursują pomiędzy dużymi i średnimi miastami.

Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu: (22) 625 72 98 lub (22) 625 53 86.

Zobacz inne propozycje kursów angielskiego dla seniorów za granicą