Zakwaterowanie w Anglii

szkoła j. angielskiego inlingua Cheltenham oferuje następujące opcje zakwaterowania:

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Anglii
inlingua Cheltenham może się poszczycić wysokimi standardami zakwaterowania u rodzin. Z wieloma rodzinami, które goszczą studentów szkoła współpracuje od 1990 roku, czyli od otwarcia szkoły. Mieszkanie u angielskiej rodziny daje możliwość utrwalenia języka oraz sprawia, że student może poznać kulturę i życie codzienne Anglików.

W cenę zakwaterowania wliczone jest półpełne wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) od poniedziałku do piątku i 3 posiłki w weekendy. Pokoje są jedno lub dwuosobowe (dzielone ze studentem innej narodowości), łazienka jest wspólna z rodziną goszczącą. Można prać swoje rzeczy, pościel jest zmieniana raz w tygodniu.

Jeżeli student ma jakieś alergie, szczególne wymagania żywieniowe lub życzenia odnośnie zakwaterowania, powinien to zaznaczyć na formularzu zgłoszeniowym, aby można było dobrać rodzinę goszczącą spełniającą wszelkie wymagania.

Wiele rodzin goszczących mieszka w odległości kilkunastominutowego marszu od szkoły. Od najdalej mieszkających rodzin dojazd do szkoły zajmuje 20 min autobusem.

Jeżeli uczestnik chce zmienić rodzinę, również pobierana jest opłata wysokości 25 funtów. Zmiana rodziny jest możliwa, jednak uczestnik dobrze uzasadnić potrzebę zmiany. Szkoła przekazuje rodzinom goszczącym całą kwotę za zakwaterowanie (z wyjątkiem opłaty za rezerwację). Szkoła zobowiązała się, że uprzedzi rodzinę goszczącą na 4 tyg. przed planowanym przez uczestnika wyjazdem lub zmianą rodziny. W wyjątkowych okolicznościach, jeżeli rodzina nie zapewnia tego, co obiecała, inlingua może zrezygnować z obowiązku uprzedzania rodziny z 4 tygodniowym wyprzedzeniem, i przenieść uczestnika natychmiast, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Hotel studencki w Anglii
W ofercie Cheltenham jest jeden Hotel studencki, zlokalizowany 4 minuty pieszo od szkoły. W cenie jest łóżko oraz śniadanie, natomiast możliwe jest zamówienie 2 lub 3 posiłków dziennie za dodatkowe 25 GBP

Opłaty za zakwaterowanie u rodzin goszczących (Ceny w Anglii 2018)

Opłata za rezerwację zakwaterowania - 40 GBP
Dodatkowa opłata za zakwaterowanie w sezonie letnim u rodziny goszczącej (lipiec i sierpień) - 10 GBP

Zakwaterowanie u rodziny + 2 posiłki dziennie - £140/ tydz.
Zakwaterowanie u rodziny + 3 posiłki dziennie - £155/ tydz.
Zakwaterowanie u rodziny o podwyższonym standardzie + 2 posiłki dziennie - £190/ tydz.
Zakwaterowanie u rodziny o podwyższonym standardzie + 3 posiłki dziennie - £205/ tydz.
Zakwaterowanie u rodziny bez wyżywienia / z wyżywieniem - £95/ tydz.
Zakwaterowanie w Hotelu studenckim/bez wyżywienia- £130/ tydz

Zakwaterowanie w Hotelu Boutique 3*/4* - £60-£130/ dzień

Inne opłaty

Opłata wpisowa (bezzwrotna) - 60 GBP dotyczy wszystkich kursów

Opłaty egzaminacyjne:
za egzamin FCE / CAE / CPE / IELTS / BEC - 130 GBP
za egzamin IELTS - 210 GBP
za egzamin PET / KET - 130 GBP
za egzamin BULATS - 75 GBP

Opłata kurierska - 90 GBP

Transfer z lotniska Ceny 2018

Lotnisko/ stacja Autobusem (w 2 strony) Lotnisko/ stacja Taksówką (w 1 stronę)
Heathrow 75 GBP Heathrow 150 GBP
Gatwick / Stansted 85 GBP Birmingham / Bristol 180 GBP
London Victoria 75 GBP Gatwick / Stansed 175 GBP
Birmingham 60 GBP London Victoria 110 GBP
Luton 85 GBP Luton 160 GBP

Rezygnacja z kursu.
W razie rezygnacji z udziału w kursie na 21 dni przed jego rozpoczęciem uczestnik traci bezzwrotne opłaty za zakwaterowanie (40 funtów) i rejestrację (60 funtów). 21 - 15 dni - uczestnik traci 33% całej kwoty za kurs; 14 - 8 dni - uczestnik traci 66% całej kwoty za kurs; 7 - 3 dni - uczestnik traci 75% całej kwoty za kurs; na 2 dni przed rozpoczęciem kursu i w jego trakcie - żadne opłaty nie podlegają zwrotowi.

Jeżeli w Kursie 30 bierze udział mniej niż 3 uczniów, liczba lekcji może zostać zredukowana (2 uczniów - 3 lekcje dziennie, 1 uczeń - 2 lekcje). Jeżeli w Kursie 20 bierze udział mniej niż 3 uczniów, liczba lekcji może zostać zredukowana (2 uczniów - 2 lekcje dziennie, 1 uczeń - 1 lekcja). Szkoła decyduje o ewentualnym zredukowaniu liczby lekcji.

W święta państwowe zajęcia się nie odbywają. Nie ma zwrotu pieniędzy za lekcje, które się wtedy nie odbyły.

Jeżeli uczestnik zapisuje się na kurs trwający 12 tyg., a następnie przedłuża o kolejne 12 tyg., za każdym razem płaci stawkę mieszczącą się w przedziale 12-23 tyg. Natomiast jeżeli od razu zarezerwuje kurs na 24 tyg., zapłaci mniej. Z finansowego punktu widzenia bardziej opłaca się od razu zapisać na dłuższy kurs, niż zapisać się na krótki kurs, a następnie przedłużać.

Uczestnicy, którzy zapisali się na kurs trwający 16 tyg. i więcej mogą zrobić sobie przerwę na odwiedziny rodziny, pod warunkiem, że poinformują na piśmie o tym, że chcą sobie zrobić przerwę, nie później niż na 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem. Uczestnik płaci rodzinie 50 funtów tygodniowo, za okres nieobecności, a zajęcia i zakwaterowanie zostają przesunięte do czasu jego powrotu. Po powrocie uczestnik kontynuuje kurs. Szkoła zazwyczaj pozwala uczniom na tydzień przerwy na każde 12 tyg. kursu, w którym biorą udział.

Jeżeli uczestnik zapisuje się na kurs w inlingua (bezpośrednio lub za pośrednictwem agenta), oznacza to że zapoznał się z wszystkimi wymaganiami i warunkami, oraz że zobowiązuje się do nich stosować.

strona główna inlingua
ceny kursów