Kursy jêzyka w³oskiego we W³oszech. SZKO£A LINGUADUE W MEDIOLANIE 2019

Kursy jêzyka w³oskiego we W³oszech - Mediolan
Szko³a jêzyka w³oskiego Linguadue w Mediolanie
zosta³a za³o¿ona w 1990 roku. Mie¶ci siê ona w centrum miasta, blisko stacji metra, przy jednej z g³ównych ulic - Corso Buenos Aires, w budynku w stylu art nouveau z ogrodem i pokojem wypoczynkowym dla studentów. W szkole jest 15 jasnych klas wyposa¿onych w magnetofony i magnetowidy z telewizorami. Na ka¿dym piêtrze s± tak¿e pokoje do samodzielnej nauki. Szko³a jest w stanie przyj±æ i pomie¶ciæ 150 studentów.

KURSY JÊZYKA W£OSKIEGO W MEDIOLANIE. PIERWSZY DZIEÑ W LINGUADUE

Kurs w³oskiego w Mediolanie. Kiedy studenci przyje¿d¿aj± do Linguadue, zostaj± przywitani przez cz³onka personelu. Nastêpnie odbywa siê oprowadzanie po szkole oraz udzielenie dodatkowych informacji o kursach, a tak¿e udzielenie informacji na wszystkie dodatkowe pytania dotycz±ce pobytu studentów w Mediolanie. Wszyscy, poza osobami dopiero zaczynaj±cymi uczyæ siê jêzyka w³oskiego, zostan± poddani testowi kwalifikacyjnemu sk³adaj±cemu siê z serii pytañ maj±cych na celu ocenienie ich poziomu znajomo¶ci gramatyki, s³ownictwa, umiejêtno¶ci rozumienia ze s³uchu i tekstów czytanych, zdolno¶ci pisania i komunikowania siê. Na podstawie tego testu wszyscy zostan± zakwalifikowani do grupy o odpowiednim dla siebie poziomie zaawansowania.
 

Typowy pierwszy dzieñ kursu j. w³oskiego

Godzina

Zajêcia
Grupy

Gdzie

8.30 - 10.00
9.30 - 12.30
10.30 - 11.00
12.00 - 14.00
14.00 - 17.40

Formalno¶ci zwi±zane z rejestracj±
Test kwalifikacyjny
Prezentacja szko³y
Oprowadzenie studentów po Mediolanie
Pierwsze lekcje w³oskiego
3 - 9
3 - 9
3 - 9
wszystkie
1 i 2

Sekretariat
Sale wyk³adowe
Sale wyk³adowe
Spotkanie w szkole
Sale wyk³adowe

METODY NAUCZANIA J. W£OSKIEGO

Programy wszystkich kursów jêzykowych zosta³y przygotowane tak, aby nauczyæ studentów jêzyka w³oskiego w stopniu daj±cym pewno¶æ siebie w pos³ugiwaniu siê jêzykiem w³oskim w ró¿nych sytuacjach: na uczelni, w interesach czy w kontaktach z przyjació³mi. Wstêpny test i dok³adna ocena umiejêtno¶ci uczestników pozwalaj± umie¶ciæ ka¿dego studenta na kursie odpowiadaj±cym jego poziomowi. Podczas trwania kursów nauczyciele, korzystaj±c z najnowocze¶niejszych metod i materia³ów dydaktycznych, ucz± konstrukcji gramatycznych i prostego s³ownictwa na poziomie najni¿szym. Na poziomie najwy¿szym, natomiast, uczniowie przyswajaj± skomplikowane konstrukcje jêzykowe, których znajomo¶æ pozwala na aktywne uczestniczenie w dyskusjach jak i swobodnym rozumieniu tekstów. Na kursach wykorzystywane s± zaawansowane techniki nauczania i najnowsze podrêczniki oraz materia³y dydaktyczne, wzbogacone o pomoce audio-wizualne.

Poni¿sza tabela przedstawia program realizowany na poszczególnych poziomach zaawansowania. Ka¿dy poziom zaawansowania obejmuje 80 godzin lekcyjnych.

POZIOM

CELE REALIZOWANE NA KURSIE W£OSKIEGO

Dla pocz±tkuj±cych 1

1

Rozumieæ i podawaæ proste informacje. Osi±gn±æ mo¿liwo¶æ komunikowania siê w codziennych sytuacjach.

Dla pocz±tkuj±cych 2

2

Prowadziæ proste rozmowy w codziennych sytuacjach. Umieæ prowadziæ rozmowy telefoniczne odno¶nie prostej wymiany informacji. Umieæ pisaæ i rozumieæ krótkie informacje.

Podstawowy 1

3

Braæ udzia³ w krótkich rozmowach z du¿± pewno¶ci± siebie i rozumieæ to, co siê mówi. Mówiæ o osobistych do¶wiadczeniach i pisaæ listy. Rozumieæ korespondencjê w pracy.

Podstawowy 2

4

Braæ udzia³ w rozmowach, porozumiewaæ siê z ³atwo¶ci±. Rozumieæ ogólne znaczenie artyku³ów prasowych. Umieæ przygotowaæ swój ¿yciorys i przej¶æ przez rozmowê kwalifikacyjn± w sprawie pracy.

¦rednio zaawansowany 1

5

Wyra¿aæ swobodnie swoje opinie w dyskusji. Rozumieæ informacje przekazywane za pomoc± ró¿nego rodzaju mediów. Byæ w stanie wydawaæ plecenia i prowadziæ rozmowy telefoniczne w pracy. Pisaæ listy w interesach i krótkie raporty.

¦rednio zaawansowany 2

6

Umiejêtnie wykorzystywaæ rozmowy telefoniczne w codziennych kontaktach i we wszystkich sprawach zwi±zanych z prac±. Braæ udzia³ w ró¿nego rodzaju dyskusjach i rozumieæ tre¶æ artyku³ów prasowych i wiadomo¶ci telewizyjnych.

Zawansowany 1

7

Porozumiewaæ siê i wyra¿aæ swoje my¶li swobodnie w bardzo ró¿norodnych sytuacjach. Umieæ radziæ sobie z klientami w sytuacjach zawodowych. Bez trudu braæ udzia³ w dyskusjach nad sprawami bie¿±cymi. Tworzyæ teksty pisane z du¿ym stopniem poprawno¶ci i adekwatno¶ci s³ownictwa.

Zawansowany 2

8

Wypowiadaæ siê bez trudno¶ci w ró¿norodnych sytuacjach zawodowych i codziennych. Bez problemów rozumieæ programy radiowe i telewizyjne. Tworzyæ teksty pisane na bardzo solidnej bazie gramatycznej i leksykalnej

Bardzo zaawansowany

9

Pos³ugiwaæ siê jêzykiem w³oskim bardzo p³ynnie w dyskusjach na wiele tematów, równie¿ zawodowych. Tworzyæ z ³atwo¶ci± wszystkie rodzaje tekstów pisanych. U¿ywaæ bardzo ró¿norodnych form jêzykowych w komunikowaniu siê ustnym i pisemnym.

NAUCZYCIELE W£OSKIEGO
Reputacja szko³y jêzykowej zale¿y w du¿ej mierze od wykwalifikowania nauczycieli.  Szko³aLinguadue w Mediolanie cieszy siê  doskona³± opini±, dziêki wykwalifikowanej kadrze naukowej oraz w du¿ej mierze ich do¶wiadczeniu w powadzeniu zajêæ. Wszystkich nauczycieli zatrudniony w szkole jest 15,  którzy specjalizuj± siê  w nauczaniu w³oskiego jako jêzyka obcego, maj±cy ukoñczone studia o kierunku - Romanistyka i Literatura, ze specjalno¶ci± w literaturze, jêzykoznawstwie, pedagogice, filozofii, historii, historii sztuki, lub te¿ absolwenci kierunku: Literatura i Jêzyki Obce, ze specjalno¶ci± w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpañskim lub japoñskim. Ponadto, wyk³adowcy odznaczaj± siê entuzjazmem oraz wra¿liwo¶ci± na potrzeby studentów.

RODZAJE KURSÓW JÊZYKA W£OSKIEGO W MEDIOLANIE

1. KURS STANDARDOWY GRUPOWY
Standardowy kurs grupowy obejmuje 4 lekcje dziennie/20 lekcji tygodniowo od poniedzia³ku do pi±tku, rano lub wieczorem. G³ównym celem kursu jest zwiêkszenie pewno¶ci siebie w pos³ugiwaniu siê jêzykiem w³oskim, uwzglêdniaj±c bieg³o¶æ jêzykow± studenta oraz rozwiniêcie wszystkich czterech umiejêtno¶ci z zakresu nauki jêzyka: pisania, czytania, s³uchania oraz mówienia. Zajêcia prowadzone s± pod katem praktycznej nauki s³ownictwa i gramatyki. Maksymalna ilo¶æ osób w grupie - 14.

2. KURS D£UGOTERMINOWY STANDARDOWY

Kurs ten jest podobny do kursu Standardowego opisanego powy¿ej, zasadnicz± jego ró¿nic± jest d³ugo¶æ trwania, która jest wyd³u¿ona. Program ten obejmuje 20 lekcji tygodniowo, odbywaj±cych siê przez 12 b±d¼ 24 tygodnie. Istnieje mo¿liwo¶æ dokupienia tygodnia dodatkowego do obydwu kursów.   

3. KURS INTENSYWNY

Kurs intensywny obejmuje 6 lekcji dziennie/30 lekcji tygodniowo od poniedzia³ku do pi±tku. Kurs zosta³ stworzony dla osób, które chc± podszlifowaæ swoje umiejêtno¶ci w zakresie jêzyka w³oskiego, które bêd± dla nich niezbêdne w miejscu pracy lub szkole. Zajêcia poranne s± prowadzone pod katem praktycznej nauki jêzyka, natomiast zajêcia popo³udniowe daj± mo¿liwo¶æ pog³êbienia wiedzy z zakresu kultury obszaru jêzyka, poprzez wyk³ady oraz æwiczenia. Maksymalna ilo¶æ osób w grupie : 14

4. KURS SUPER-INTENSYWNY

Kurs Super-Intensywny obejmuje 4 godziny zajêæ grupowych oraz 2 godzinach zajêæ indywidualnych (³±cznie 30 lekcji tygodniowo). Kurs ten pozwala na intensywna naukê jêzyka w³oskiego, poprzez po³±czenie Kursu Standardowego (odbywaj±cego siê rano) z zajêciami indywidualnymi (odbywaj±cymi siê po po³udniu). Zalet±, jest jego elastyczno¶æ dostosowana do indywidualnych potrzeb studenta oraz rozwijanie okre¶lonych dziedzin jêzyka ,wymaganych w miejscu pracy b±d¼ w szkole. Podczas gdy zajêcia w grupie wymagaj± wiêkszego skupienia, indywidualne umo¿liwiaj± maksymalne skupienie siê na temacie. Maksymalna ilo¶æ osób w grupie:14. 

5. KURS INDYWIDUALNY OGÓLNY

Kurs dopasowany  do osób, które chc± pog³êbiaæ wiedzê z zakresu jêzyka dla specjalistów i pracowników, znajduj±cych siê na stanowiskach kierowniczych. Jego elastyczno¶æ jest dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb, a tok indywidualny pozwoli na szybkie podniesienie poziomu wiedzy jêzykowej.   Dziêki systemowi testów diagnozuj±cych, sprawdzaj±cego wiedzê z zakresu jêzyka w³oskiego specjalistycznego, mo¿esz zwerifkowac swoje potrzeby i wyznaczyæ cele, przed rozpoczêciem nauki. Kurs obejmuje od 4 do 8 lekcji dziennie/20,30,40 lekcji w ci±gu tygodnia.  

6.KURS INDYWIDUALNY (JÊZYK W£OSKI W BIZNESIE)

Kurs umo¿liwiaj±cy naukê jêzyka w³oskiego w biznesie i jest on dostosowany do indywidualnych potrzeb studenta. Pozwala na pog³êbienie wiedzy z zakresu s³ownictwa specjalistycznego. Kurs ten obejmuje 20/30 godzin nauki jêzyka tygodniowo.   

7. KURS JÊZYKA W£OSKIEGO PLUS PROJEKTOWANIE WNÊTRZ I MODY

Kurs obejmuje 4 godziny zajêæ dziennie, 28 godzin zajêæ tygodniowo wed³ug okre¶lonego porz±dku - zajêcia poranne prowadzone s± pod k±tem praktycznej nauki jêzyka w³oskiego, natomiast zajêcia popo³udniowe skupiaj± siê na zagadnieniach dotycz±cych w³oskiego stylu - projektowania mody oraz wnêtrz.  Program przeznaczony dla osób, które pragn± podnie¶æ swój poziom umiejêtno¶ci z zakresu jêzyka w³oskiego, a jednocze¶nie interesuj± siê mod± oraz projektowaniem wnêtrz. Maksymalna liczba osób w grupie:14. 

8. KURS W£OSKIEJ ARCHITEKTURY/IN¯YNIERII LUB PROJEKTOWANIA.

Kurs ten przeznaczony jest dla osób zawodowo zwi±zanych z handlem i zagadnieniami gospodarczymi. Dlatego nacisk po³o¿ony jest na naukê specjalistycznego s³ownictwa i rozwijanie umiejêtno¶ci ustnych i pisemnych, zwi±zanych z komunikowaniem siê w sprawach zawodowych.

9. KURS INDYWIDUALNY PRZYGOTOWUJ¡CY DO CILS.

Kurs ten obejmuje 10  lekcji tygodniowo i przygotowuje do uzyskania certyfikatu z jêzyka w³oskiego na poziomach A1, A2, B1, B2, C1, C2. Program kursu jest stworzony tak, aby studenci rozwijali swoj± wiedze, zdiagnozowali obszar, nad którym powinni popracowaæ lepiej aby otrzymaæ pozytywny wynik egzaminu.  

10. KURS PRZYGOTOWAWCZY DO EGZAMINÓW WSTÊPNYCH DO SZKO£Y MODY I PROJEKTOWANIA.

Kurs obejmuje 4 lekcje dziennie/20 lekcji tygodniowo i jest dostosowany do osób, które zamierzaj± podj±æ naukê w zakresie projektowania mody. Program kursu obejmuje naukê specjalistycznej terminologii, wiedzy kulturalnej i historii zwi±zanej z mod±, która jest  wymagana do podjêcia studiów. Nasza oferta kursu oraz do¶wiadczona kadra naukowa dysponuje wieloma materia³ami, które bêd± pomocne podczas nauki jêzyka w³oskiego, niezbêdnego do podjêcia studiów zwi±zanych z Mod± i Projektowaniem.
- W³oski dla ¶piewaków operowych

11. KURS PRZYGOTOWAWCZY DO EGZAMINÓW WSTÊPNYCH NA UNIWERSYTET

12. PROGRAM STA¯OWY

Kurs

Lekcji tygodniowo

Ilo¶æ tygodni

Cena w euro

Daty rozpoczêcia

Dodatkowe informacje

Standardowy

20

2
3
4

dodatkowy tydz.

380
570
760


190

Kursy rozpoczynaj± siê co poniedzia³ek.
Daty rozpoczêcia kursów
dla osób pocz±tkuj±cych
7 stycznia
4 lutego
4 marca
1 i 29 kwietnia
27 maja
29 lipca
26 sierpnia
23 wrze¶nia
21 pa¼dziernika
18 listopada

Ceny zawieraj±:
· Lekcje
· Certyfikat
· Rezerwacje zakwaterowania
· Zajêcia dodatkowe odbywaj±ce siê w szkole

Ceny nie zawieraj±
- zakwaterowania
- podrêczniki
- op³aty za egzaminy
- ubezpieczenie
- zajêcia rozrywkowe pozaszkolne
- op³at za odebranie z lotniska


¦wiêta narodowe 2019 (zajêcia nie bêd± siê odbywa³y w tych dniach)
22 kwietnia
25 kwietnia
1 maja
15 sierpnia
1 listopada, 23.11-31.12.2019


kursy jêzykowe bêd± zawieszone w dniach: od 24 grudnia 2018 do 6 stycznia 2019

D³ugoterminowy standardowy 20
 
12 1995
dodatkowy tydz. (od 12 do 23 tyg.) 175
24 3762
dodatkowy tydz. (od powy¿ej 24 tyg.) 165
Intensywny 30

2
3
4

dodatkowy tydz.

570
855
1140


300

£±czony
Super-Intensywny

20 w grupie
+
10 indywid.

2
3
4

dodatkowy tydz.

1292
1938
2584

680

Kurs wieczorowy (4 lekcje/ tydz.)9(kurs zawieszony w 2018) 4 12 460
W³oski + Projektowanie wnêtrz i mody 80 + 32 Min. 4 1500
Kurs w³oskiej architektury/ in¿ynierii lub projektowania (w jêzyku w³oskim lub angielskim) 120 4 1400 (w j. w³.)
1600(w j. ang.)
-
W³oski + Fotografia
(kurs zawieszony w 2018 roku)
320 + 180 16 - -
W³oski + Malowanie
(kurs zawieszony w 2018 roku)
320 + 180 16 - -

 Indywidualny
(Jêzyk w³oski ogólny))

20
 

Min. 1

912
 

W ka¿dy poniedzia³ek

Indywidualny (jêzyk w³oski w biznesie) 20
 
Min. 1 988
Program kulturalny dla seniorów
(kurs zawieszony w 2018roku)
36 + zajêcia pozalekcyjne 2 1040
1560
-
-

Kurs indywidualny przygotowuj±cy do CILS

10

Min. 1

480

Ka¿dy termin
Przygotowawczy do egzaminów wstêpnych na uniwersytet 240 6 1777 1.07
Przygotowawczy do egzaminów wstêpnych do Szko³y Mody i Projektowania 80 4 900 2.09
Sta¿ 8
12
16
14 893
1102
1321
przez ca³y rok

Op³ata rejestracyjna - 80 euro - wa¿na przez 12 miesiêcy
Depozyt - 20% ceny kursu

EGZAMINY I CERTYFIKATY

Certyfikat Linguadue
Certyfikat ten otrzymuje ka¿dy student, który ukoñczy poziom podstawowy, ¶rednio-zaawansowany lub zaawansowany. Certyfikat ten wystawiany jest na podstawie oceny umiejêtno¶ci jêzykowych przedstawianych przez studenta w trakcie trwania zajêæ oraz jego zdolno¶ci do komunikowania siê w sytuacjach codziennych.

ZAKWATEROWANIE W MEDIOLANIE

Informacje ogólne
Linguadue, aby sprostaæ potrzebom wszystkich studentów oferuje ró¿ne rodzaje zakwaterowania. Wszystkie oferowane miejsca zakwaterowania s± dok³adnie sprawdzane przez pracownika szko³y. Istnieje kilka opcji zakwaterowania: zakwaterowanie przy rodzinie, mieszkanie z innymi studentami w wspólnie wynajmowanym mieszkaniu, czy apartamencie hotelowym, a tak¿e samodzielne wynajmowanie mieszkania.
Wybrane miejsce zakwaterowania znajduje siê, nie wiêcej ni¿ kilka minut drogi od stacji metra lub przystanku autobusowego oraz nie wiêcej ni¿ pó³ godziny od szko³y. Zakwaterowanie zapewnione jest od niedzieli przed rozpoczêciem kursu do soboty po jego zakoñczeniu.

Przyjazd
Ka¿dy student otrzyma szczegó³owe informacje dotycz±ce jego zakwaterowania na kilka tygodni przed przybyciem do Mediolanu. Bardzo wa¿n± rzecz± jest by studenci skontaktowali siê ze swoimi gospodarzami przynajmniej na 5 dni przed przybyciem, aby potwierdziæ datê swojego przyjazdu.

Przed³u¿anie pobytu
Niektóre osoby rezerwuj± tylko jeden kurs, a nastêpnie pragn± przed³u¿aæ swój pobyt nawet o 2, 3 miesi±ce. Wtedy szko³a zapewni zakwaterowanie studenta, jednak nie mo¿e zagwarantowaæ, ¿e student zostanie zakwaterowany w tym samym miejscu.

1. Mieszkanie dzielone z innymi
Jedn± z mo¿liwo¶ci zakwaterowania jest pokój jedno- lub dwu-osobowy w prywatnym mieszkaniu, które dzieli siê z innymi kursantami, studentami w³oskimi, a czasami z w³a¶cicielem. Wszystkie takie mieszkania s± w pe³ni wyposa¿one, z kuchni±, ³azienk±, telefonem i telewizj±. Do dyspozycji studenta jest lodówka i pralka. Raz w tygodniu zmieniana jest po¶ciel i rêczniki.
Taki rodzaj zakwaterowania zapewnia wiêcej niezale¿no¶ci oraz odpowiedzialno¶ci ni¿ mieszkanie z rodzin±. Student otrzyma klucze do mieszkania i bêdzie za nie odpowiada³.
Studenci nie powinni zapraszaæ nikogo bez pytania o pozwolenie. Przyjmowanie go¶ci na noc dozwolone jest tylko za pozwoleniem w³a¶ciciela mieszkania oraz za dodatkow± op³at±.
W³a¶ciciel raz w tygodniu zmieni po¶ciel i rêczniki, natomiast studenci proszeni s± o utrzymywanie czysto¶ci oraz pozostawianie porz±dku w ³azience dla wspó³lokatorów.
Studenci sami kupuj± sobie jedzenie i gotuj± oraz s± odpowiedzialni za sprz±tniêcie kuchni po sobie.

Ogólne zasady
· Studenci s± zobowi±zani do zachowywania siê zgodnie z ogólnie przyjêtymi zasadami wspó³¿ycia spo³ecznego.
· Studenci powinni dbaæ o swoje miejsce zamieszkania.
· Je¶li zdarzy siê, ¿e student spowoduje jakie¶ zniszczenia, oczekuje siê, ¿e zap³aci za nie odszkodowanie.
· Miejsce zakwaterowania zarezerwowane zostaje na prywatny u¿ytek studenta i tylko on mo¿e w nim mieszkaæ.
· Przyjmowanie go¶ci na noc dozwolone jest tylko za zgod± gospodarzy. Je¿eli go¶cie studenta chc± zostaæ na d³u¿ej ni¿ jedn± noc, to jest to mo¿liwe tylko za dodatkow± op³at±.

2. Samodzielne mieszkanie
Dla osób pragn±cych mieszkaæ zupe³nie niezale¿nie szko³a oferuje kawalerki lub ma³e mieszkanka dla 1 lub 2 osób. Mieszkania te wyposa¿one s± w sprzêt niezbêdny do gotowania, ³azienkê, telefon, telewizjê i pralkê. Zapewniona jest tak¿e po¶ciel oraz rêczniki.

3. Apartament w hotelu
Istnieje równie¿ mo¿liwo¶æ zakwaterowania w hotelu. Szko³a rezerwuje pokoje w cztero gwiazdkowym hotelu proponuj±c apartamenty jedno- lub dwuosobowe z ³azienk±, sprzêtem niezbêdnym do gotowania, telefonem, telewizj± i klimatyzacj±. Rezydencja ta po³o¿ona jest niedaleko centrum Mediolanu, 15 minut od szko³y tramwajem. Ten typ zakwaterowania polecany jest osobom przyje¿d¿aj±cym do Mediolanu na krótki okres czasu, 1 do 2 tygodni. Dostêpne s± tak¿e typowe pokoje hotelowe dla osób oczekuj±cych kompletnej obs³ugi. Szko³a proponuje hotel trzy lub czterogwiazdkowy, usytuowany w pobli¿u szko³y.. Cena zakwaterowania w hotelu zawiera ¶niadanie.

4. zakwaterowanie u w³oskiej rodziny
Linguadue oferuje tak¿e zakwaterowanie przy w³oskiej rodzinie, sk³adaj±ce siê zazwyczaj z pary lub osoby samotnie wychowuj±cej jedno lub dwoje dzieci. Zalet± tego rodzaju zakwaterowania jest mo¿liwo¶æ mówienia po w³osku tak¿e poza zajêciami lekcyjnymi, w domu przy codziennych sprawach.
Studenci otrzymuj± klucze do domu i s± za nie odpowiedzialni. Raz w tygodniu sprz±tany jest pokój studenta oraz wymieniana jest po¶ciel. Oczekuje siê od studentów utrzymywania ogólnego porz±dku w pokoju oraz ¶cielenia ³ó¿ka. Studenci normalnie pior± swoje rzeczy w lokalnej pralni, jednak bieliznê mog± praæ w domu. Czasami gospodyni mo¿e pozwoliæ na korzystanie z pralki w domu, mo¿e to te¿ odbywaæ siê za pewn± odp³atno¶ci±. Studenci powinni za³atwiaæ rozmowy telefoniczne z automatu. Natomiast do studenta zawsze mo¿na zadzwoniæ do szko³y. Studenci nie powinni zostawiaæ w pokojach ¿adnych pieniêdzy, jako ¿e gospodarze nie mog± za nie odpowiadaæ. Je¶li student pragnie spêdziæ noc lub weekend poza domem powinien uprzedziæ gospodarzy i poinformowaæ ich gdzie planuje byæ.
Studenci mog± wybraæ rodzaj wy¿ywienia: same ¶niadania lub ¶niadanie i obiad. ¦niadanie sk³ada siê z pieczywa, mas³a i d¿emu oraz kawy lub herbaty. Obiad natomiast bêdzie w stylu w³oskim, z dwóch dañ.


Cennik i mo¿liwo¶ci zakwaterowania

WSZYSTKIE CENY PODANE W EURO

Ilo¶æ tygodni

Pokój 1-osob.

Pokój 2-osob.

Wszystkie ceny podane s± w euro.
Zakwaterowanie dostêpne jest od niedzieli poprzedzaj±cej kurs do soboty po zakoñczeniu kursu.

U rodziny
¦niadanie + Obiadokolacja


¦niadanie


Mo¿liwo¶æ korzystania z kuchni

2 tyg.

540

430

dodatkowy tydz. 270

215

2 tyg. 350 260
dodatkowy tydz. 175 130
2 tyg. 330 240
dodatkowy tydz. 165 120

Wspólne mieszkanie (min. wiek 18)

2 tyg.

330

240

dodatkowy tydz. 165 120

Samodzielne mieszkanie (1-2 ³ó¿ka)

4

od 500 za tydzieñ

Akademik
(min. wiek 18)

2

od 440

CZAS WOLNY

Bardzo wa¿ne jest , aby studenci dobrze wykorzystywali swój wolny czas, podczas pobytu w Mediolanie. W ka¿dym miesi±cu szko³a oferuje zró¿nicowany program zajêæ, zorganizowany specjalnie dla kursantów i daj±cy im szansê dobrej zabawy, æwiczenia jêzyka w³oskiego oraz poznania innych studentów.
Pierwszego dnia studenci otrzymaj± szczegó³owy program zajêæ dodatkowych, który zape³ni im wolne chwile w ci±gu tygodnia i w weekendy.
Dodatkowo jest tak¿e wiele okazji do uprawiania niektórych dyscyplin sportowych oraz wieczornych wyj¶æ do restauracji, pubu czy dyskoteki.
Proponowane s± równie¿ nastêpuj±ce zajêcia kulturalne:
· Wycieczki: Wenecja, Genua, Bergamo, Mantua, Portofino, Santa Margherita, nad jeziora Garda i Maggiore oraz niedzielne wypady poza miasto.
· Wystawy i muzea: Pinacoteca di Brera, Castello Sforzesco, muzeum Teatro alla Scala, muzeum Poldi Pezzoli, klasztor Chartreuse w Pavii, inne wystawy.
· Filmy: Nuovo Cinema Paradiso, Il Grande Cocomero, Il Postino, Mediterraneo, Per un pugno di dollari.
· Konferencje: Najpiêkniejsze miejsca w Mediolanie, Jêzyk gestów.
· Wieczory w teatrze: koncerty i balety w Teatro alla Scala, opery w teatrze w Weronie.
· Mediolan noc±: kolacje w restauracjach, przyjêcia urodzinowe, koncerty, bary.
· Inne zajêcia: kurs gotowania.