SZKO£A LINGUAVIVA WE FLORENCJI 2019

Linguaviva - Wakacyjne obozy dla dzieci i m³odzie¿y Villaggio Adriatico

Szko³a Linguaviva we Florencji zosta³a za³o¿ona w 1990 roku. Mie¶ci siê ona w centrum miasta, przy g³ównej stacji kolejowej, w dwupiêtrowym budynku. W szkole jest 13 jasnych, cichych klas, z nowoczesnymi sto³ami i wygodnymi siedzeniami, wyposa¿onych w magnetofony i magnetowidy z telewizorami. Szko³a jest w stanie pomie¶ciæ 220 studentów.

METODY NAUCZANIA

Florencja kursy w³oskiego W³ochyProgramy wszystkich kursów w³oskiego zosta³y starannie przygotowane, tak aby nauczyæ studentów jêzyka w³oskiego w stopniu daj±cym pewno¶æ siebie potrzebn± w ró¿nych sytuacjach: na uczelni, w interesach, czy w kontaktach z przyjació³mi. Wstêpny test i dok³adna ocena pocz±tkowych umiejêtno¶ci uczestników pozwalaj± umie¶ciæ ka¿dego na kursie, który najbardziej odpowiada jego poziomowi. Na kursach w³oskiego, przy u¿yciu najnowocze¶niejszych metod i materia³ów dydaktycznych, nauczyciele wprowadzaj± podstawowe konstrukcje gramatyczne oraz proste s³ownictwo na poziomie najni¿szym, oraz skomplikowane konstrukcje jêzykowe, pozwalaj±ce na aktywne uczestniczenie w debatach, jak i swobodne rozumienie tekstów pisanych i ze s³uchu, na poziomie najbardziej zaawansowanym. Na kursach w³oskiego wykorzystywane s± najbardziej zaawansowane techniki nauczania oraz najnowsze podrêczniki i materia³y dydaktyczne w po³±czeniu z pomocami audio-wizualnymi.

Poni¿sza tabela przedstawia program realizowany na kursach jêzyka w³oskiego na poszczególnych poziomach zaawansowania. Wszystkie kursy jêzyka w³oskiego obejmuj± 80 godzin lekcyjnych.

POZIOM CELE REALIZOWANE NA KURSIE
Dla pocz±tkuj±cych 1 1 Rozumieæ i podawaæ proste informacje. Osi±gn±æ mo¿liwo¶æ komunikowania siê w codziennych sytuacjach. Wymiana koniecznych grzeczno¶ci w ró¿nych sytuacjach.
Dla pocz±tkuj±cych 2 2 Prowadziæ proste rozmowy w codziennych sytuacjach. Umieæ prowadziæ rozmowy telefoniczne odno¶nie prostej wymiany informacji. Umieæ pisaæ i rozumieæ krótkie osobiste informacje.
Podstawowy 1 3 Braæ udzia³ w krótkich rozmowach z du¿± pewno¶ci± siebie tego. Mówiæ o osobistych do¶wiadczeniach. Pisaæ osobiste listy. Rozumieæ korespondencjê w pracy.
Podstawowy 2 4 Braæ udzia³ w rozmowach, porozumiewaæ siê z ³atwo¶ci± i poprawnie. Rozumieæ ogólne znaczenie artyku³ów prasowych. Umieæ przygotowaæ swój ¿yciorys. Umieæ przej¶æ przez rozmowê kwalifikacyjn± w sprawie pracy.
¦rednio zaawansowany 1 5 Wyra¿aæ swobodnie swoje opinie w dyskusji. Rozumieæ informacje przekazywane za pomoc± ró¿nego rodzaju mediów. Byæ w stanie wydawaæ plecenia i wykorzystywaæ telefon w pracy. Pisaæ listy w interesach i krótkie raporty.
¦rednio zaawansowany 2 6 Umiejêtnie wykorzystywaæ telefon w codziennych kontaktach, jak i we wszystkich sprawach zwi±zanych z prac±. Z du¿± ³atwo¶ci± braæ udzia³ w ró¿nego rodzaju dyskusjach. Rozumieæ ze spor± dok³adno¶ci± artyku³u prasowe i wiadomo¶ci telewizyjne.
Zawansowany 1 7 Porozumiewaæ siê i wyra¿aæ swoje my¶li swobodnie w bardzo ró¿norodnych sytuacjach. Umieæ radziæ sobie w sytuacjach zawodowych. Bez trudu braæ udzia³ w dyskusjach nad sprawami bie¿±cymi. Tworzyæ teksty pisane w sposób poprawny.
Zawansowany 2 8 Wypowiadaæ siê bez trudno¶ci w ró¿norodnych sytuacjach zawodowych i codziennych. Bez problemów rozumieæ programy radiowe i telewizyjne. Tworzyæ teksty pisane na bardzo solidnej bazie gramatycznej i leksykalnej.
Bardzo zaawansowany 9 Pos³ugiwaæ siê jêzykiem bardzo p³ynnie w dyskusjach na wiele tematów, równie¿ zawodowych. Tworzyæ wszystkie rodzaje tekstów pisanych z ³atwo¶ci±. Umieæ u¿ywaæ bardzo ró¿norodnych form jêzykowych zarówno w komunikowaniu siê ustnym jak i pisemnym.

ZESPÓ£ NAUCZYCIELSKI

Reputacja szko³y jêzykowej zale¿y g³ównie od poziomu nauczycieli. Doskona³a reputacja szko³y Linguaviva we Florencji zosta³a g³ównie osi±gniêta dziêki temu, ¿e ucz± w niej starannie dobrani, doskonali profesjonali¶ci z wysokimi kwalifikacjami oraz ró¿nym pochodzeniem i do¶wiadczeniami. Wszyscy nauczyciele, a jest ich zatrudnionych na sta³e w szkole 20, w lecie 25, to specjali¶ci od nauczania w³oskiego jako jêzyka obcego, ze specjalno¶ci± w literaturze, jêzykoznawstwie, pedagogice, filozofii, historii, historii sztuki, lub kierunku Literatura i Jêzyki Obce, ze specjalno¶ci±      w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpañskim lub japoñskim. Poza tym ludzie ci odznaczaj± siê do¶wiadczeniem, entuzjazmem oraz wra¿liwo¶ci± na potrzeby studentów.

PIERWSZY DZIEÑ W LINGUAVIVA

Kiedy studenci przyje¿d¿aj± do Linguaviva, zostaj± przywitani przez cz³onka personelu, który sprawdza rezerwacjê. Nastêpnie odbywa siê oprowadzenie po szkole oraz udzielenie dodatkowych informacji o kursach i samym pobycie studentów we Florencji. Wszyscy poza osobami dopiero zaczynaj±cymi uczyæ siê jêzyka w³oskiego zostan± poddani testowi kwalifikacyjnemu sk³adaj±cemu siê z serii pytañ maj±cych na celu ocenienie znajomo¶ci gramatyki, s³ownictwa, umiejêtno¶ci rozumienia ze s³uchu oraz tekstów czytanych, jak i sprawdzenie ich zdolno¶ci pisania i komunikowania siê ustnie. Test ten pozwoli przydzieliæ ka¿dego do odpowiedniej dla niego grupy.

TYPOWY PIERWSZY DZIEÑ KURSU

Godzina

Zajêcia
Grupy

Gdzie

8.30 - 9.00
9.00 - 9.30
9.30 - 12.30
9.30 - 12.40
14.30 - 16.00
16.00 - 16.30
16.30
17.00
Formalno¶ci zwi±zane z rejestracj±
Prezentacja szko³y w kilku jêzykach
Testy kwalifikacyjne
Pierwsze lekcje w³oskiego
Oprowadzenie po Florencji
Prezentacja programu zajêæ dodatkowych
Przyjêcie powitalne
Koncert piosenki w³oskiej
wszystkie
wszystkie
3 - 9
1 i 2
wszystkie
wszystkie
wszystkie
wszystkie
Sekretariat
Teren szko³y
Sale wyk³adowe
Sale wyk³adowe
Spotkanie w szkole
Sale wyk³adowe
Teren szko³y
Teren szko³y

RODZAJE KURSÓW

Standardowy kurs grupowy

kurs jêzyka w³oskiego FlorencjaStandardowy kurs grupowy obejmuje 4 lekcje dziennie od poniedzia³ku do pi±tku. Kursy te rozpoczynaj± siê co 4 tygodnie. Minimalny czas pobytu to 2 tygodnie.
Na zajêciach odbywaj±cych siê w ma³ych grupach       (nie wiêcej ni¿ 12 osób) przerabiane s± wszystkie aspekty jêzyka, ze szczególnym naciskiem po³o¿onym na umiejêtno¶æ komunikowania siê zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. Program dobrany jest tak, ¿e kurs doskonale wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które bêd± wykorzystywaæ jêzyk w³oski w pracy, dla celów towarzyskich. Kursanci powinni mieæ skoñczone 16 lat. Co roku w kursach bior± udzia³ osoby z ca³ego ¶wiata. Osoby pocz±tkuj±ce powinny rozpocz±æ kurs w ci±gu pierwszego tygodnia jego trwania, pozostali mog± siê do³±czyæ w dowolnym momencie.

ORGANIZACJA KURSU
Dzieñ szkolny podzielony jest na dwie czê¶ci. Pierwsza czê¶æ, sk³adaj±ca siê z dwóch lekcji pokrywa materia³ gramatyczny oraz leksykalny. W trakcie drugich dwóch lekcji nacisk k³adziony jest na kszta³cenie umiejêtno¶ci porozumiewania siê w jêzyku w³oskim. Ma³a ilo¶æ osób w grupie pozwala studentom aktywnie partycypowaæ w zajêciach oraz pozwala nauczycielom na po¶wiêcenie uwagi ka¿demu z osobna. Jako, ¿e podczas zajêæ u¿ywa siê tylko i wy³±cznie jêzyka w³oskiego, uczestnicy po krótkim okresie trwania kursu s± w stanie p³ynnie wypowiadaæ siê po w³osku.
Ka¿dy poziom mo¿e byæ ukoñczony w 4 tygodnie, w trybie standardowym. Po zakoñczeniu jednego poziomu kursu studenci s± przenoszeni na nastêpny poziom, chyba ¿e nauczyciel zdecyduje, ¿e dany student nie opanowa³ w stopniu wystarczaj±cym wymaganej ilo¶ci materia³u. Natomiast, je¿eli oka¿e siê, ¿e jaki¶ student wyra¼nie wybija siê na tle grupy, zostanie on przeniesiony na wy¿szy poziom.

GODZINY ZAJÊÆ
Ka¿da lekcja trwa 45 minut, z 20 minutow± przerw± pomiêdzy lekcjami. Lekcje odbywaj± siê rano, w godzinach od 9.00 do 12.40, lub popo³udniu, pomiêdzy 13.30 a 17.10. Czas zajêæ zale¿ny jest od grupy, do której zostan± przypisani na pocz±tku kursu. Wieczorem odbywaj± siê ró¿ne imprezy i zajêcia towarzyskie, a w soboty wycieczki.

STRUKTURA I ZAWARTO¦Æ KURSU
Studenci mog± u¿ywaæ podrêcznika bazowego, wszystkie inne materia³y w zale¿no¶ci od potrzeb zostaj± skopiowane (studenci nie ponosz± kosztów za materia³y dodatkowe). Program jêzykowy pokrywa nastêpuj±ce dzia³y:
· Gramatyka: ró¿ne konstrukcje gramatyczne wprowadzane s± stopniowo, w zwi±zku z konkretnymi sytuacjami i tematami.
· S³ownictwo: zwi±zane jest ¶ci¶le z przerabianym materia³em, celem jest poszerzanie zasobu s³ów studentów oraz lepsze wykorzystanie tego, co ju¿ umiej±.
· Materia³y audio: na ni¿szych poziomach studenci pracuj± nad rozumieniem ogólnego znaczenia tego, co s³ysz± przy pomocy materia³ów audio-wizualnych oraz rozmów na ¿ywo. Na wy¿szych poziomach kszta³cona jest umiejêtno¶æ szczegó³owego rozumienia bardziej zaawansowanych materia³ów takich jak dyskusje na konkretne tematy, jak polityka, biznes, kultura i nauka.
· Mówienie: na ni¿szych poziomach æwiczenia ustne dotycz± nieskomplikowanych sytuacji i wykorzystuj± nowo poznane konstrukcje i wyra¿enia. Na wy¿szych poziomach studenci ucz± siê swobodnego wypowiadania siê w ró¿nych sytuacjach, brania udzia³u w dyskusjach na trudniejsze tematy, u¿ywaj±c jêzyka odpowiedniego do sytuacji.
· Czytanie: na ni¿szych poziomach studenci pracuj± nad rozumieniem prostych tekstów, takich jak instrukcje, korespondencja osobista i formalna, oraz ³apaniem ogólnego sensu artyku³ów i fragmentów prozy. Na wy¿szych poziomach studenci powinni rozumieæ teksty informacyjne i obja¶niaj±ce oraz szczegó³owo rozumieæ teksty dziennikarskie.
· Pisanie: umiejêtno¶æ pisania jest stopniowo budowana pocz±wszy od zapisywania podyktowanych tekstów i wype³niania formularzy wymagaj±cych podania danych personalnych, a¿ po samodzielne tworzenie ró¿nych tekstów z wykorzystaniem du¿ej ró¿norodno¶ci form gramatycznych i s³ownictwa, w³±czaj±c streszczenia i raporty z ods³uchanego materia³u.

ZA£O¯ENIA I ZALETY KURSU
· Zapewniæ postêp w dziedzinie jêzyka i rozwin±æ indywidualne zainteresowania uczestników kursu.
· Przyswoiæ sobie materia³ przerobiony na kursie tak, aby wykorzystanie znajomo¶ci jêzyka w praktycznych sytuacjach nie sprawia³o ¿adnych problemów.
· Rozwin±æ 4 podstawowe umiejêtno¶ci jêzykowe: mówienie, pisanie, czytanie i s³uchanie z naciskiem po³o¿onym na mówienie i pisanie.
· zrozumieæ spo³eczn± i kulturaln± specyfikê W³och.

Kurs ³±czony: standardowy kurs grupowy + lekcje prywatne

W£oski, kurs jêzykowy FLorencjaKurs ³±czony sk³ada siê z 4 lekcji grupowych oraz 2 lekcji indywidualnych dziennie. Program lekcji indywidualnych pozwala studentowi skoncentrowaæ siê na tych aspektach jêzyka, które go najbardziej interesuj±.

ORGANIZACJA KURSU
Lekcje grupowe odbywaj± siê rano w godzinach 9.00 do 12.40. Lekcje indywidualne odbywaj± siê popo³udniu od 13.30 do 15.10 lub od 15.30 do 17.10. Je¿eli zajêcia grupowe odbywaj± siê popo³udniu to lekcje indywidualne bêd± siê odbywa³y przed lub po zajêciach grupowych. Minimalna d³ugo¶æ kursu to 2 tygodnie, a studenci mog± siê zapisywaæ na 2, 3 lub 4 tygodnie kursu, w zale¿no¶ci od potrzeb.

STRUKTURA I ZAWARTO¦Æ KURSU
Podczas gdy nauka w grupie jest stymuluj±ca i stwarza pewne wyzwania, to lekcje indywidualne zapewniaj± maksymaln± koncentracjê na specjalnych potrzebach studenta, które s± ustalane na podstawie ankiety wcze¶niej wys³anej do ka¿dego studenta, który siê zapisze na tego rodzaju kurs.

ZA£O¯ENIA I ZALETY KURSU
· Zapewniæ elastyczny kurs dostosowany do indywidualnych potrzeb ka¿dego studenta.
· Praca sam na sam z nauczycielem pomagaj±ca studentowi skoncentrowaæ siê ca³kowicie na jego indywidualnych potrzebach i zainteresowaniach, co ma na celu zapewnienie studentom wyj±tkowo dobrych wyników.

Intensywny kurs indywidualny

Indywidualny kurs zosta³ przygotowany dla osób potrzebuj±cych specyficznego przygotowania z zakresu jêzyka biznesu lub innych, specjalistycznych dziedzin. Kurs ten jest odpowiedni zw³aszcza dla osób pos³uguj±cych siê w³oskim na wysokim poziomie w pracy.

ORGANIZACJA KURSU
Kurs przygotowany zosta³ tak, by sprostaæ specyficznym wymaganiom uczestnika. Dlatego mo¿e zawieraæ 4 do 8 lekcji dziennie, przy minimalnej d³ugo¶ci kursu wynosz±cej 1 tydzieñ. O¶miogodzinny kurs zawiera lunch z nauczycielem w pobliskiej restauracji. Uczestnicy bêd± pracowali z dwoma lub wiêcej nauczycielami, przy czym ka¿dy nauczyciel bêdzie posiada³ inny program, przygotowany specjalnie dla potrzeb studenta.

STRUKTURA I ZAWARTO¦Æ KURSU
Indywidualna praca z nauczycielem pozwala studentowi skoncentrowaæ siê ca³kowicie na jego indywidualnych potrzebach, takich jak specjalistyczne s³ownictwo, czy nadrabianie zaleg³o¶ci. Potrzeby te s± przez szko³ê rozpoznawane za pomoc± kwestionariusza oraz poprzez konsultacje ze studentem. Natomiast test sprawdzaj±cy okre¶li ogólny poziom studenta. Lekcje bazuj± na faktycznych sytuacjach bezpo¶rednio odnosz±cych siê do problemów, którym uczestnik musi sprostaæ                       w codziennym ¿yciu.
· Rozwijana jest znajomo¶æ gramatyki i struktur jêzykowych stosownie do potrzeb studenta.
· Æwiczona jest umiejêtno¶æ pisania i mówienia.
· Symulowane s± codzienne sytuacje.
· Stosownie do potrzeb studenta poszerzane jest s³ownictwo.
· Rozwijana jest umiejêtno¶æ rozumienia ze s³uchu, przy pomocy materia³ów audio-wizualnych.
· Teksty do czytania dobierane s± stosownie do zainteresowañ i zawodowych potrzeb studenta.
· Æwiczona jest umiejêtno¶æ mówienia przy okazji dyskusji na ró¿ne tematy, takie jak bie¿±ce wydarzenia oraz artyku³y prasowe.

Kurs historii sztuki

Kurs ten obejmuje 5 popo³udniowych lekcji tygodniowo przez 4 tygodnie i jest dostêpny przez ca³y rok, w po³±czeniu z kursem standardowym rano.
Typowy program tego kursu przedstawia siê nastêpuj±co:

Epoka romañska - Architektura romañska we Florencji i jej pochodzenie. Mozaiki w baptysterium San Giovanni: tradycje bizantyjskie i weneccy mistrzowie, innowacje wniesione przez m³odszych florenckich artystów. Wycieczka do baptysterium i ko¶cio³a San Miniato al. Monte.
Epoka gotycka - Nowy styl sprowadzony z Francji i jego specyficzna interpretacja przez architektów florenckich. Wyprawy do centrów politycznych, religijnych i ¿ycia publicznego trzynasto - i czternastowiecznej Florencji, do Santa Maria del Fiore, Santa Maria Novella, Orsanmichele, Piazza della Signoria.
Malarstwo XIV wieku - Przestrzeñ i g³êbia we florenckiej szkole malarstwa: Twórczo¶æ Cimabue i Giotto we Florencji. Linearyzm i subtelno¶æ w okresie rozkwitu artystycznego Sieny. Wycieczki: szko³a w Uffizi, Duccio, Simone Martini, rodzina Lorenzetti. Giotto i jego ko³o artystyczne w Santa Croce i w Musco dell'opera di Santa Croce.
Quattrocento - Nowa koncepcja ¿ycia i renesans sztuki klasycznej. Odrodzenie humanizmu reprezentowanego przez Masaccio, Donatello i Filippo Brunelleschi w dobie Renesansu. Malarstwo florenckie w XV wieku: panele Beato Angelico z ich mistyczn± i naturaln± ¶wiat³o¶ci±, Sandro Botticelli i jego idea³ piêkna, Leonardo da Vinci i widzenie cz³owieka jako mikrokosmosu. Wizyty: galeria Uffizi; budowle religijne i u¿yteczno¶ci publicznej w dzielnicy Medyceuszy, San Lorenzo, Palazzo Medici-Riccardi; Palazzo Rucellai, Santo Spirito, kaplica Pazzi w ko¶ciele Santa Croce.
Wiek XVI - Epoka Micha³a Anio³a. Giorgio Vasari i manieryzm. Wizyty: szesnastowieczne budowle we Florencji oraz nowe budynki w dzielnicy wzd³u¿ rzeki Arno: Uffizi, Santa Felicita, Palazzo Pitti i ogrody Boboli.

Kurs przygotowuj±cy do egzaminów wstêpnych na w³oskie uczelnie

Szko³a Linguaviva prowadzi tego typu kursu od 1976 roku. Do¶wiadczenie zebrane na przestrzeni tylu lat gwarantuje wysok± jako¶æ kursu i zdobycie podstaw pozwalaj±cych na udane podej¶cie do egzaminów wstêpnych. Aby zapisaæ siê na ten kurs studenci powinni znaæ jêzyk w³oski przynajmniej w stopniu ¶rednio zaawansowanym. W celu doszkolenia siê przed tym kursem studenci mog± wzi±æ udzia³ w jednym z kursów standardowych oferowanych przez Linguaviva przez ca³y rok.
Celem kursu jest zapewnienie studentom znajomo¶ci specyficznych struktur jêzykowych oraz przedmiotów w stopniu umo¿liwiaj±cym im zdanie egzaminów wstêpnych na w³oskie uczelnie, a tak¿e branie udzia³u w wyk³adach i seminariach bez wiêkszych problemów ze zrozumieniem.
Studenci zostan± podzieleni na grupy zale¿nie od wybranego typu studiów. Kurs obejmuje 4 lekcje dziennie w grupach nie wiêkszych ni¿ 15 osób. Podczas kursu odbywa³y siê bêd± tak¿e zajêcia z konkretnych przedmiotów.

WIADOMO¦CI OGÓLNE

Specjalne kursy wymagaj± szczegó³owego planowania, tak aby lekcje oraz zajêcia dodatkowe mog³y jak najlepiej sprostaæ faktycznym potrzebom uczestników. Dlatego dane dotycz±ce faktycznej znajomo¶ci jêzyka, sytuacji zawodowej i zainteresowañ oraz inne, maj±ce znaczenie informacje musz± zostaæ udostêpnione szkole. Je¶li potrzeby studentów dotycz± specjalistycznych tematów lub terminologii, studenci mog± sami przynie¶æ odpowiednie materia³y do nauki. Kopie tych dokumentów powinny byæ z odpowiednim wyprzedzeniem dostarczone szkole.

Program dla seniorów

Program przeznaczony dla starszych kursantów, którzy chcieliby prze¿yæ mi³e wakacje i dodatkowo zapoznaæ siê z kultur± W³och. Kurs ³±czy w sobie lekcje w³oskiego, zajêcia z gotowania i  wycieczki Kurs trwa 2 tygodnie i organizowany jest na wiosnê i jesieñ czyli w maju, czerwcu i wrze¶niu.

PRAKTYKI ZAWODOWE

W ci±gu ca³ego roku mo¿na skorzystaæ z mo¿liwo¶ci udoskonalenia swojego w³oskiego w praktyce oraz zdobycia cennego do¶wiadczenia zawodowego. Pierwsza czê¶æ programu to intensywny kurs w³oskiego przygotowuj±cy do praktyki zawodowej (20 lekcji tygodniowo przez 4 tygodnie, max. 12 osób w klasie). Druga czê¶æ programu to praktyki (8, 12, 16 lub  tygodni) w firmie lub instytucji o profilu wybranym przez uczestnika kursu (turystyka: hotele, agencje podró¿y; restauracje i piekarnie; produkcja odzie¿y; import/ eksport; biuro architekta, in¿yniera, prawnika; projektowanie ubrañ i fotografia; rze¼ba, ceramika; restauracja zabytków)
Wymagania: znajomo¶æ w³oskiego przynajmniej na ¶rednim poziomie, dyplom zawodowy lub uniwersytecki albo do¶wiadczenie w wybranej dziedzinie zawodowej.

Uczestnicy powinni z³o¿yæ minimum 2 miesi±ce przed rozpoczêciem programu nastêpuj±ce dokumenty: aplikacjê okre¶laj±c± dok³adn± d³ugo¶æ praktyki oraz w jakiej firmie uczestnik chce odbywaæ praktyki; CV z opisem studiów, kwalifikacji i do¶wiadczenia zawodowego; list motywacyjny wyja¶niaj±cy chêæ uczestnictwa w programie; 
Linguaviva zapewnia: spotkanie z koordynatorem praktyki, aby ustaliæ szczegó³y pracy; zapewnienie praktyki w firmie lub instytucji z wybranej przez uczestnika dziedziny; pomoc w za³atwieniu pozwolenia na pobyt we W³oszech; rozmowy o pracê w wybranych firmach; ubezpieczenie na wypadek wypadku w pracy; monitorowanie praktyki; certyfikat uczestnictwa w programie.

Cennik kursów w³oskiego we W³oszech 2019

WSZYSTKIE CENY PODANE W €
Op³ata wpisowa taka sama dla wszystkich kursów = 80 € - wa¿na przez 12 miesiêcy na wszystkie kursy

¦wiêta (zajêcia nie odbywaj± siê i nie s± odrabiane): 22 kwietnia, 25 kwietnia, 1 maja,15 sierpnia i 1 listopada. Kursy bêd± zawieszone od 24 grudnia do 6 stycznia 2019.

Kursy zwi±zane ze sztuk± i gotowaniem s± zawieszone od 6 sierpnia do 1 wrze¶nia 2019.

Kurs Lekcji/tyg. Liczba tygodni Ilo¶æ lekcji Cena w Daty rozpoczêcia Dodatkowe informacje


Standardowy grupowy

 

20
2
3
4
 

40
60
80
 
400
600
800
7 stycznia,
4 lutego,
4 marca,
1 kwietnia,
29 kwietnia,
27 maja,
1 lipca,
29 lipca,
26 sierpnia,
23 wrze¶nia,
21 pa¼dziernika,
18 listopada
Ceny zawieraj±:
· lekcje
· test przydzielaj±cy do grup
· certyfikat
· rezerwacje zakwaterowania
· zajêcia dodatkowe odbywaj±ce siê w szkole
· op³atê za egzamin


Ceny nie zawieraj±

· zakwaterowania
· podrêczników
· ubezpieczenia
· zajêæ rozrywkowych pozaszkolnych
· op³at za odebranie z lotniska
· op³at bankowych
 

dodatkowy tydzieñ (do 11 tygodni) 200
Standardowy d³ugoterminowy 20 12 tygodni 2100
dodatkowy tydzieñ (12-23 tygodni) 175
24 tygodnie 3960
dodatkowy tydzieñ (powy¿ej 24 tygodni)   165
Intensywny 30
2
3
4
 
60
90
120
 
600
900
1200
 
dodatkowy tydzieñ 300
Super Intensywny 20 w grupie i 10 indywidualnie
2
3
4
 

60
90
120
 



1360
2040
2720


 

dodatkowy tydzieñ 680
Przygotowawczy do egzaminów wstêpnych na uniwersytet 30 12 240

2600 (c)

6 maja
Program przygotowuj±cy do egzaminów CILS 10 min. 1 tydzieñ   480 przez ca³y rok
Indywidualny   min.1 20
30
40
960
1440
1920
ka¿dy poniedzia³ek
Historia sztuki (a)
 
Kurs dodatkowy
do standardowego
 
2
 
15


200
 

Tak samo jak kursy grupowe standardowe
W³oski i gotowanie 20 lekcji w³oskiego i 6 gotowania 2
3
4
40+12
60+18
80+24
900
1350
1800

W³oski i sztuka
(projektowanie wnêtrz, fotografia, moda, malarstwo)

20+8 (program miesiêczny) (a)

20+12 (program semestralny)

min. 4


16



80+32


320+180

 

1500


5500

Tak samo jak kursy grupowe standardowe
wiosna: 7.01-27.04;
jesieñ: 02.09 - 20.12
Program kulturowy dla seniorów

18 + zajêcia dodatkowe

2 36 900 (b) 6.05, 9.09
Program ze sta¿em (d) - 8
12
16
  940 1160
1390
przez ca³y rok

(a) Dostêpne, je¶li szko³a bêdzie mia³a  min. 2 uczestników; (b) Zawiera lekcje w³oskiego i specjalny program rozrywkowy; (c) Materia³y do nauki wliczone w cenê (d) Rezerwacja zakwaterowania zawiera: wybór firmy, zakwaterowanie, nadzór, ubezpieczenia, certyfikaty

EGZAMINY I CERTYFIKATY

Certyfikat Linguaviva
Certyfikat ten otrzymuje ka¿dy student, który ukoñczy poziom podstawowy, ¶rednio zaawansowany lub zaawansowany. Certyfikat ten wystawiany jest na podstawie oceny umiejêtno¶ci jêzykowych przedstawianych przez studenta w trakcie trwania zajêæ oraz jego zdolno¶ci do komunikowania siê w sytuacjach codziennych.

ZAKWATEROWANIE

Informacje ogólne
Linguaviva, aby sprostaæ potrzebom wszystkich studentów oferuje ró¿ne rodzaje zakwaterowania. Wszystkie oferowane miejsca zakwaterowania s± dok³adnie sprawdzane przez pracownika szko³y. Istnieje kilka opcji zakwaterowania: zakwaterowanie przy rodzinie, mieszkanie we wspólnie z innymi studentami wynajmowanym mieszkaniu, czy apartamencie hotelowym, a tak¿e samodzielne wynajmowanie mieszkania.
S± one tak¿e wszystkie ³atwo dostêpne przy u¿yciu ¶rodków transportu publicznego, nie wiêcej ni¿ kilka minut drogi od stacji metra lub przystanku autobusowego oraz nie wiêcej ni¿ pó³ godziny od szko³y. Zakwaterowanie zapewnione jest od niedzieli przed rozpoczêciem kursu do soboty po jego zakoñczeniu.

Przyjazd
Ka¿dy student otrzyma szczegó³owe informacje dotycz±ce jego zakwaterowania na kilka tygodni przed przybyciem do Florencji. Bardzo wa¿n± rzecz± jest by studenci skontaktowali siê ze swoimi gospodarzami przynajmniej na 5 dni przed przybyciem, aby potwierdziæ datê swojego przyjazdu.

Dla osób pragn±cych mieszkaæ zupe³nie niezale¿nie szko³a oferuje kawalerki lub ma³e mieszkanka dla 1 lub 2 osób. Mieszkania te wyposa¿one s± w sprzêt niezbêdny do gotowania, ³azienkê, telefon, telewizjê i pralkê. Zapewniona jest tak¿e po¶ciel oraz rêczniki.

kurs w³oskiego we W³oszech1. Apartament w hotelu
Osoby pragn±ce prywatno¶ci i komfortu mog± wybraæ zakwaterowanie w hotelu. Szko³a rezerwuje pokoje w cztero gwiazdkowym hotelu proponuj±c apartamenty jedno- lub dwuosobowe z ³azienk±, sprzêtem niezbêdnym do gotowania, telefonem, telewizj± i klimatyzacj±. Rezydencja ta po³o¿ona jest niedaleko centrum Florencji, 15 minut od szko³y tramwajem. Ten typ zakwaterowania polecany jest osobom przyje¿d¿aj±cym do Florencji na krótki okres czasu, 1 do 2 tygodni. Dostêpne s± tak¿e typowe pokoje hotelowe dla osób oczekuj±cych kompletnej obs³ugi. Szko³a proponuje hotel trzy lub czterogwiazdkowy odleg³y od szko³y o krótki spacer. Cena zakwaterowania w hotelu zawiera ¶niadanie.

2. Pokój u w³oskiej rodziny
Linguaviva oferuje tak¿e zakwaterowanie przy w³oskiej rodzinie, sk³adaj±ce siê zazwyczaj z pary lub osoby samotnie wychowuj±cej jedno lub dwoje dzieci. Zalet± tego rodzaju zakwaterowania jest mo¿liwo¶æ mówienia po w³osku tak¿e poza zajêciami lekcyjnymi, i praktykowania umiejêtno¶ci nabytych podczas zajêæ szkolnych w codziennych sytuacjach ¿yciowych.
Studenci otrzymuj± klucze do domu i s± za nie odpowiedzialni. Raz w tygodniu sprz±tany jest pokój studenta oraz wymieniana jest po¶ciel. Oczekuje siê od studentów utrzymywania ogólnego porz±dku w pokoju oraz ¶cielenia ³ó¿ka. Studenci zazwyczaj pior± swoje rzeczy w lokalnej pralni, jednak bieliznê mog± praæ w domu. Czasami gospodyni mo¿e pozwoliæ na korzystanie z pralki w domu, mo¿e to te¿ odbywaæ siê to za pewn± odp³atno¶ci±. Studenci powinni za³atwiaæ rozmowy telefoniczne z automatu. Natomiast do studenta zawsze mo¿na zadzwoniæ do szko³y. Studenci nie powinni zostawiaæ w pokojach ¿adnych pieniêdzy, jako ¿e gospodarze nie mog± za nie odpowiadaæ. Je¶li student pragnie spêdziæ noc lub weekend poza domem powinien uprzedziæ gospodarzy i poinformowaæ ich gdzie planuje spêdziæ noc.
Studenci mog± wybraæ posi³ki: same ¶niadania lub ¶niadanie i obiad. ¦niadanie sk³ada siê z pieczywa, mas³a i d¿emu oraz kawy lub herbaty. Obiad natomiast bêdzie w stylu w³oskim, sk³adaj±cy siê z dwóch dañ. Zakwaterowanie dostêpne jest od niedzieli do soboty. Je¶li przyjazd / wyjazd studenta nie jest mo¿liwy w tych dniach szko³a aran¿uje dodatkowe noclegi - prosimy o wcze¶niejsze zg³oszenie takiego przypadku.

CENY ZAKWATEROWANIA 2019

WSZYSTKIE CENY PODANE W EURO

Standardowe op³aty za zakwaterowanie (cena za jedn± osobê) Ilo¶æ tygodni Pokój 1-osobowy Pokój 2-osobowy

Wszystkie ceny podane s± w €.
Zakwaterowanie dostêpne jest od niedzieli poprzedzaj±cej kurs do soboty po zakoñczeniu kursu.

Pokoje 2-osobowe tylko dla dwóch osób przyje¿d¿aj±cych razem i pozostaj±cych na kursie przez taki sam czas.

Zakwaterowanie znajduje siê w promieniu 15 min. jazdy autobusem. 

Zwrotna kaucja w wysoko¶ci 100 € przy zakwaterowania u rodziny, oraz 300 € przy zakwaterowaniu w mieszkaniu.

U rodziny ¶niadanie + obiadokolacja 2 540 430
dodatkowy tydzieñ 270 215

¶niadanie

2 350 260
dodatkowy tydzieñ 175 130

Wspólne mieszkanie

(wy¿ywienie we w³asnym zakresie)

min. wiek 18

2 330 240
dodatkowy tydzieñ 165 120

Samodzielne mieszkanie
(1-2 ³ó¿ka)
min. wiek 18

od 500 za tydzieñ

* - osoby, które wybior± ten rodzaj zakwaterowania mog± korzystaæ z kuchni, w której mog± samodzielnie przygotowywaæ sobie posi³ki. 
Pokoje 2- osób - tylko dla osób, które przyje¿d¿aj± razem.

TRANSFER Z LOTNISKA

Transfer z / na lotnisko w jedn± stronê od osoby - 55 € z Florencji.

CZAS WOLNY

Bardzo wa¿ne jest, aby studenci dobrze wykorzystywali swój czas wolny podczas pobytu we Florencji. W ka¿dym miesi±cu szko³a oferuje zró¿nicowany program zajêæ zorganizowany specjalnie dla kursantów i daj±cy im szansê dobrej zabawy, æwiczenia jêzyka w³oskiego oraz poznania innych studentów.
Pierwszego dnia studenci otrzymaj± szczegó³owy program zajêæ dodatkowych, który zape³ni im wolne chwile w ci±gu tygodnia i w weekendy.
Historyk sztuki bêdzie zabiera³ studentów na wycieczki do muzeów, na wystawy oraz na zwiedzanie obiektów historycznych. W weekendy organizowane bêd± wycieczki do najpiêkniejszych miast w³oskich: Sieny, San Gimignano, Pizy, Wenecji i Rzymu, a tak¿e w okolice Florencji. Ponadto popo³udniami i wieczorami bêdzie organizowanych wiele imprez w szkole, takich jak wyk³ady na temat w³oskich obyczajów, spraw bie¿±cych, czy projekcje w³oskich filmów. Dodatkowo jest tak¿e wiele okazji do uprawiania niektórych dyscyplin sportowych oraz wieczornych wyj¶æ do restauracji, pubu czy dyskoteki.

Linguaviva - Wakacyjne obozy dla dzieci we W³oszech

Napisz do nas, prze¶lemy ci kalkulacjê